Gjermania kampione e Evropës për të rinj (VIDEO)

Gjermania është shpallur kampione e Evropës për të rinj deri në moshën 21-vjeçare. Kombëtarja gjermane në finalen e madhe mundi favoriten e madhe Spanjën me rezultatin minimal 1:0, duke arritur që për herë të dytë në historikun e saj të ngre lartë këtë trofe. Golin e vetëm në këtë ndeshje finale

Adili mirëpret Asanin dhe Ajrullahun te UTA Arad (FOTO)

Prej sot zyrtarisht skuadrës rumune të UTA Arad, që garon në ligën e dytë i janë bashkuar edhe dy futbollistë të tjerë shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për dyshen Asani-Ajrullahu, të cilët iu bashkuan shkupjanit tjetër, Mevlan Adilit, i cili pjesë e kësaj skuadre është që nga viti i kaluar, kur

Treshja shkupjane vazhdon bashkëpunimin me Vllazninë e Pozhoranit

Treshja shkupjane, Leonard Kallaba, Shaban Sulejmani dhe portieri Jasir Bajrami kanë vazhduar bashkëpunimin me Vllazninë e Pozhoranit, me të cilën skuadër vitin e kaluar shkruajtën historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në mesin e më të mirëve në futbollin kosovar, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për vazhdimin e bashkëpunimit e kanë

Shkëndija lë të lirë brazilianin Xhufo, Duro e pret te Flamurtari!

Shkëndija prej sot edhe zyrtarisht ka ndërperë bashkëpunimin me brazilianin, Viktor Nildo Xhuffo. Shkaku i konkurencës stafi teknik me marrëveshje të dyanshme me futbollistin, kanë vendosur të shkëputin kontratën, duke lënë të lirë brazilianin, i cili pjesë e Shkëndijës është që nga janari i vitit 2015-të. Ndryshe kontrata e tij ishte valide

Arrestohet kreu i “Ballistëve”, tifozët kërkojnë lirimin e tij (FOTO)

Sot është arrestuar kreu i “Ballistëve”, Isak Luma.  Arsyeja e arrestimit të Lumës ka qenë përleshja me tifozët e Vardarit dy vite më parë. Lajmi për arrestimin e Isak Lumës ka qenë tronditës për tifozët shqiptar e sidomos për ato të Shkëndijës “Ballistët”, me këta të fundit që kanë reaguar nëpërmjet

Shkupjani Izet Ajrullahu firmos me UTA Arad (FOTO)

Talenti shkupjan i futbollit, Izet Ajrullahu ka firmosur kontratë profesionale me FC UTA Arad të Rumanisë. Ajrullahu te UTA u prezentua sot së bashku me Bujamin Asanin që kaloi te skuadra rumune nga FC Shkupi. 19 vjeçari nga Shkupi ka nënshkruar marrëveshje 2 vjeçare me UTA-n, ndërsa e gjithë kjo është

Ferhan Hasani, rikthim admirues pas humbjes së babait

I goditur emocionalisht nga vdekja e babait dhe thuajse pa kurfarë përgatitje bazike këtë verë, kapiteni i Shkëndijës tregoi profesionalizëm të lartë dhe madhështinë e tij duke u paraqitur si titullar kundër Daçias, dhe ishte lojtari që “komandonte” në teren deri në momentin që trajneri Osmani vendosi ta tërheqë nga