Gallatasaraj me “Mega-Ofertë” për Elif Elmasin

Gjigandët turq të Gallatasarajit dëshirojnë që me çdo kusht ta transferojnë në radhët e veta talentin shkupjan, Elif Elmasin. Së fundmi Gallatasaraji ka bërë një “Mega-Ofertë” për Elmasin, duke i ofruar marrëveshje të madhe, në të cilën kanë përfshirë edhe apartman në Stamboll, ku mund të jetoj futbollisti së bashku me

Është sërish ai, Besart Ibraimi! (VIDEO)

Besart Ibraimi ishte autori i golit të parë në ndeshjen ndaj Daçias në kuadër të turit të parë eliminator të Liga Evropa, në të cilën ndeshje Shkëndija shënoi fitore me rezultatin 3:0. Ai një gjë të tillë kishte bërë edhe në ndeshjen e parë të vitit të kaluar në kuadër

Qatip Osmani: Ka edhe 90 minuta tjera, të fitojmë, e pastaj festojmë

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani, është shprehur i kënaqur me fitoren e arriur të skuadrës së tij në ndeshjen e turit të parë eliminatorë të Liga Evropa ndaj Daçias, mirëpo duke potencuar njëkohësisht se festa mund të vjen vetëm edhe pas zhvillimit të 90-të minutave të dyta në Moldavi, atëherë

Leh Poznan shumë i fuqishëm për Pelisterin (VIDEO)

Leh Poznan thuajse me një këmbë është kualifikuar për në raundin e dytë të eliminatoreve në Liga Evropa, pasi sonte mundi bindshëm skuadrën e Pelisterit me rezultatin 4:0. Skuadra polake ishte shumë e fuqishme, ndërsa superioritetin e saj e dëshmoi që gjatë pjesës së parë, kur avansoi me rezultatin 3:0. Nielsen hapi

Gjermania do të sfidojë Kilin në finalen e Kupës së Konfederatave (VIDEO)

Gjermania është finalistja e dytë në kuadër të Kupës së Konfederatave, pasi sonte në gjysmëfinalen e dytë me stil mundi Meksikën me rezultatin 4:1. Të përzgjedhurit e trajnerit Joakim Lëv kanë zgjidhur gjithçka mjaft shpejt, me Goretzkën që ka realizuar 2 gola në harkun kohor të 120 sekondave, respektivisht në

Dështojnë Prishtina dhe Tirana, Skënderbeu mezi mundi Sant Julian

Dy skuadrat nga kryeqendrat shqiptare, Prishtina dhe Tirana kanë dështuar në ndeshjet e para eliminatore të Liga Evropa, duke ësuar disfata në përballjet ndaj Norrkopingut, gjegjësisht Makabi Tel Avivit. Prishtina pësoi disfatë të thellë 5:0 ndaj suedezëve të Norrkoping, derisa Tirana pësoi disfatë 2:0 në Tel Aviv, duke bërë që gjasat

Rastet dhe golat nga ndeshja, Shkëndija – Daçia (VIDEO)

Shkëndija ishte superiore në përballjen e parë eliminatore të Liga Evropa, duke mundur Daçian me rezultatin e thellë 3:0, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje në të cilën Shkëndija kishte dominim absolut në fushën e blertë të stadiumit “Mladost” në Strumicë, që kësaj rradhe rezultoi me fat për “kuqezinjtë” nga Tetova. Vetëm

FC Shkupi starton me fazën e parë përgatitore (FOTO)

FC Shkupi ka startuar me fazën e parë të përgatitjeve për sezonin e ri 2017/18. Në grumbullimin e parë, trajneri i "bardhekaltërve" Ardian Nuhiu kishte në dispozicion të gjithë futbollistët, përveç Ermedin Ademit, Emanuel Mbellës dhe Sedat Berishës, me këta tre të fundit që do t'i bashkangjiten FC Shkupit ditëve në