Angellovski: Meritorë janë futbollistët, jam i lumtur që punoj me këtë gjeneratë

Fitorja 4:1 ndaj Lihtenshtejnit dhe parasëgjithash loja e shfaqur në fushën e futbollit nga ana e futbollistëve të përfaqësueses së Maqedonisë ka lënë të kënaqur që të gjitha, e në veçanti trajnerin, Igor Angellovski, i cili në konferencën për shtyp të organizuar pas ndeshjes tha se ndjehet krenar që punon

Angellovski: Kam besim të plotë tek futbollistët

Përfaqësuesja e Maqedonisë nesër në stadiumin e qytetit në Shkup do të zhvillojë ndeshje miqësore kundër kombëtares së Turqisë, njofton “infOSport.mk”. Është kjo një super ndeshje dhe një rast për seleksionuesin Igor Angellovski për të parë nivelin momental në të cilin ndodhet skuadra. “Na pret ndeshja kontrolluese me Turqinë, përfaqësuese që posedon