Ish sulmuesi i FC Shkupit shënon ndaj gjigandëve të Galatasarajit (VIDEO)

Ish sulmuesi i FC Shkupit, Renalod Cephas doli të jetë autori i vetëm i golit për skuadrën e Ankaraguxhu në udhëtim te Galatasaraji, skuadër kjo që në fund pavarësisht disavantazhit, shënoi fitore 2:1, njofton “infOSport.mk”. Pas pjesës së parë pa gola, Cephas vetëm pas tre minutave lojë në pjesën e dytë

Tetovari Valon Et’hemi shënon dhe feston me shqiponjë (VIDEO)

Valon Ethemi ka gjetur golin e parë në sezonin e ri në Superligën turke, aty ku edicionin e kaluar regjistroi plotë 12 gola dhe 4 asistime me fanellën e Istanbulspor, njofton “infOSport.mk”. Et’hemi shënoi golin e parë të takimit, mirëpo që nuk mjaftoi, pasi skuadra e tij në fund u mund

Risi në futbollin shqiptar, një turke emërohet trajnere e Shkumbinit

Befason skuadra shqiptare e Shkumbinit. Për herë të parë në futbollin shqiptar një grua është zgjedhur si zëvendës trajnere. Bëhet fjalë për turken Ilknur Aktas, e cila do të jetë ndihmësja e Hetlem Çapjës. Risi në futbollin shqiptar teksa një grua vendos të kontribuojë në një ekip futbolli për meshkuj si

Gjithsej të etiketuara

Ballistëve po ju humb durimi, kërkojnë përgjegjësi nga Kasami për premtimin e stadiumit të ri!

Stadiumi i qytetit është tema dhe ëndrra e kahmotshme e qytetarëve të Tetovës, simpatizuesve kuqezi dhe “Ballistëve”, të cilët së fundmi kanë dalë edhe me një reagim, dedikuar numrit një të Tetovës, Bilal Kasami. Ata kërkojë llogari nga Kasami, për premtimin e dhënë dhe transparencë për mënyrën se si e sheh

Trajneri i Voska Sport nuk pajtohet me disfatën: Merituam së paku një barazim

Voska Sport humbi duelin e parë zyrtarë kundër Struga Trim Lum, që u zhvillua dje në Ohër. Këtë takim e vendosi një gol i shënuar në minutën e 86-të, duke humbur kështu edhe një ndeshje tjetër vetëm në fund, pavarësisht lojës së mirë që tregoi skuadra e Voska Sport. “Ishte një

Shpëtim Duro: Fitore e rëndësishme, inkuadrimi i Mazrekajt i dha larmi sulmit

Struga Trim Lum ka regjistruar fitoren e katërt të njëpasnjëshme në ndeshjet kampionale, duke u ngjitur në pozitën e dytë, menjëherë pas Shkëndijës. Të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro, sot në Ohër zhvilluan takimin e mbetur të javës së katërt kundër Voska Sport, ndaj së cilës skuadër shënuan fitore minimale 1:0. Golin

Renditja momentale e dy skuadrave buzë liqenit në prag të ndeshjes së sotme

Struga Trim Lum për shkak paraqitjeve në Europë, këtë edicion ka zhvilluar vetëm 5 ndeshje, duke regjistruar 4 fitore dhe 1 disfatë nga AP Brera, edhe atë pas atij udhëtimi të gjatë dhe të mundimshëm që kishte në Luksemburg, ku arriti të eliminojë kampionët e atij vendi, Sëift Hesperange, që

Sot derbi shqiptarë buzë liqenit, Voska Sport mirëpret Struga Trim Lum

Me fitoren ndaj Rabotniçkit në fundjavë, ekipi i Shpëtim Duros është gati për ndeshjen e vetme të Ligës së Parë në mesjavë, ku do të kërkojë ringjitjen në tabelën e klasifikimit. Ekipi strugan do të përballet me Voska Sport, skuadër kjo që ndodhet në mjaft vështirësi, aktualisht e treta nga fundi