Përveç Radeskit, nesër Struga Trim Lum mungesë do të ketë edhe trajnerin Duro

Struga Trim Lum në prag të ndeshjes së parë kundër Breidablik nga Islanda, e vlefshme për fazën “play-off” në Ligën e Konferencës, po has në probleme, pasi përveç mungesës së sulmuesit Marjan Radeski, do të ketë mungesë edhe trajnerin Shpëtim Duro. Një gjë të tillë bëri të ditur vetë strategu i

Shpëtim Duro: Çudirat e Struga Trim Lum këtë sezon vazhdojnë

Trajneri Shpëtim Duro në Konferencën për shtyp para gazetarëve në Luksemburg, nuk mundi të fsheh lumturinë për këtë arritje të madhe të Struga Trim Lum, skuadër kjo që siguroi një vend për në ndeshjet e fazës “play-off” të Ligës së Konferencës. Strategu nga Shqipëria falënderoi që të gjithë për këtë sukses

Duro mbrëmë ndaj Buduçnost regjistroi një jubile në garat europiane

Shpëtim Duro mbrëmë kundër Buduçnost në Podgoricë, ndeshje kjo e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, regjistroi ndeshjen e tij të 20-të si trajner në Kupat Europiane dhe të katërtën në krye të Struga Trim Lum. Është kjo hera e parë që Duro po udhëheq Strugën në