Transferimi i Fazlagiç te Visla Krakov, Shkëndija përfiton 150 mijë euro

Përveç ekipit aktual të Zhilinës, nga shitja e Enis Fazlagiç te Visla Krakov, ka përfituar edhe ish klubi i tij, Shkëndija, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh se Shkëndija mbante 30% të kartonit të Fazlagiç nga shitja te skuadra e Zhilinës verën e vitit 2018-të, “kuqezinjtë” automatikisht kanë përfituar 150 mijë euro. Kujtojmë

Ish futbollisti i Shkëndijës, Enis Fazlagiç vazhdon karrierën në Poloni

Ish futbollisti i Shkëndijës, Enis Fazlagiç, karrierën e tij do ta vazhdojë në Poloni, te një ndër skuadrat më të njohura të këtij vendi, Visla Krakov, njofton “infOSport.mk”. Fazlagiç te Visla Krakov transferohet nga rradhët e sllovakëve të Zhilinës, te e cila skuadër ishte transferuar verën e vitit 2018-të. Me këtë skuadër,

Levandovski mposht Messin dhe Sallah, FIFA zgjedh më të mirët e vitit, njihuni me të gjitha çmimet

Sulmuesi polak, Robert Levandovski është zgjedhur si futbollisti më i mirë i vitit nga ana e FIFA-s. Në ceremoninë e çmimeve të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, sulmuesi i Bajernit të Munihut, ka mposhtur në garën për futbollistin më të mirë, rivalët Mohamed Sallah dhe Leo Messi. Ishte pikërisht ky i fundit,

Hames Rodrigez bëhet “hero” në Katar, i shpëtoi jetën lojtarit që pësoi sulm në zemër

Gjatë takimit Al-Rayyan-Al Wakrah në Katar, futbollisti Ousmane Coulibaly pësoi një sulm në zemër. Megjithatë, intervenimi i shpejt në fushë i futbollistit kolumbian, Hames Rodrigez bëri që të shmanget më e keqja. Sipas mjekut të skuadrës, falë kësaj punë të madhe të Hames, mbrojtësi arriti të shpëtoi. Ndërkohë, tani mbrojtësi është në gjendje

Çelzi mund edhe në ndeshjen e dytë Totenhamin dhe kalon në finale (VIDEO)

Çelzi ka siguruar finalen e “EFL Cup”, edhe atë me shumë meritë, pasi edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale arriti që të triumfojë ndaj skuadrës së Antonio Konte, Tottenhamit. Pas fitores 2:0 në ndeshjen e parë në “Stemford Brixh”, skuadra e Tushel shënoi fitore edhe në udhëtim me rezultat  0:1. Ishte qendërmbrojtësi

Interi fiton SuperKupën e Italisë, Sançez më i shpejtë se fërshëllima e arbitrit, shënon në minutën e 120-të (VIDEO)

Interi ka fituar sot SuperKupën e Italisë, duke mundur pas kohëve shtesë Juventusin me shifrat 2:1. Ekipi “zikaltër” ka triumfuar në një ndeshje dramatike, të vendosur nga goli i Aleksis Sançez në minutën e 120-të. Kiliani shënoi golin e triumfit dhe e gjithë festa në fund ishte e “zikaltërve”, të cilët fitojnë

Reali i’a del sërish falë Benzemas, Barcelona ka harruar si fitohet në “El Clasico”! (VIDEO)

Real Madrid ka siguruar një vend për në finalen e SuperKupës së Spanjës që po zhvillohet në Arabinë Saudite. Në gjysmëfinale Reali mundi rivalin e përjetshëm Barcelonën, edhe atë vetëm pas kohës shtesë (2:3), pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me barazimin 2:2. Madrilenët dominuan pjesën e parë dhe

“El Clasico”: Formacionet e mundshme, mungesat dhe parashikimi

“El Clasico” e dytë e sezonit mes Barcelonës dhe Real Madridit do të zhvillohet në Arabinë Saudite, teksa dy klubet spanjolle do të përballen të mërkurën në gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës. Kjo është hera e parë që Barcelona dhe Real Madridi do të përballen në këtë format të ri të

E bukur, tetovari Nedim Bajrami krah për krah me yjet e futbollit si Mbape, Vinicius e Bellington

Nedim Bajrami edhe pse ndoshta nuk ka dhënë ende atë që të gjithë tifozët “kuqezi” e presin të japë me fanellën e kombëtares shqiptare, tetovari megjithatë po shkëlqen me fanellën e Empolit, ndërsa kjo ka bërë që i njëjti të renditet krah për krah me yjet e futbollit botëror të

Interes i jashtëzakonshëm në Arabi për Barcelona-Real Madrid, biletat shiten për 1 orë

Federata Spanjolle e Futbollit ka bërë me dije se të gjitha biletat për takimin e parë gjysmëfinal të Superkupës së Spanjës midis Barcelonës dhe Realit të Madridit janë shitur që të gjitha. Ndeshja e parë gjysmëfinale do të luhet nesër në orën 20:00 në stadium “King Fahd” në Riad të Arabisë