UEFA: Federatat që vendosin vetë, dëmtojnë klubet e tyre, mbesin jashtë garave europiane

Vendimi i Federatës Belge të Futbollit për të përfunduar përpara kohe këtë sezon futbollistik ka krijuar shumë polemika pasi është konsideruar një vendim i nxituar. Menjëherë pas vendimit të Federatës Belge, UEFA, ECA shoqata e klubeve europiane si dhe ligat e futbollit në Europë kanë bërë një njoftim duke paralajmëruar federatat

Gjithsej të etiketuara

Çfarë gjesti, Tevez ofron pagën një vjeçare në luftën kundër koronavirusit

Ylli argjentinas, Karlos Tevez që aktualisht mbron ngjyrat e Boka Xhuniors ka bërë një gjestë të madh. Teksa intervistohet nga ana e “Ole”, vetë futbollisti shpreh gatishmërinë që të lërë rrogën për 1 vit bashkë me shokët e tjerë, për të ndihmuar të varfrit. Pavarësisht se Koronavirusi ka prekur edhe shumë njerëz

Federata belge mbyll sezonin dhe shpall kampionin

Federata e Futbollit belg ka vendosur që të mbyll para kohe kampionatin, kjo për shkak Koronavirusit, teksa e njëjta ka vendosur që të shpall kampion Klub Bryzh, skuadër kjo që po kryesonte kampionatin në momentin e ndërprerjes. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Federatës belge: “Bordi i drejtorëve të

Rushtu në gjendje të rëndë shëndetësore, shkaku i koronavirusit

Ish-portieri i Turqisë dhe Barcelonës, Rushtu Rexhber, është në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, pasi ditë më parë u prek nga pandemia koronavirus. Në fundjavë, Rushtu u dërgua urgjentisht në spital për shkak se nuk ishte ndier mirë dhe u diagnostikua me “Covid-19”, transmeton Gazeta Express. Bashkëshortja e tij, Isil, ishte

Ish futbollisti i Milanit vjen me një gjest të madh, ushqim falas për çdo ditë për 200 persona

Jemi në një kohë pandemie, kur të gjithë po mundohen të japin ndihmën e tyre në betejën kundër koronavirusit, teksa solidariteti nuk mungon edhe nga bota e futbollit. Ish sulmuesi i Milanit, Karlo Baka, që aktualisht luan në Spanjë me skuadrën e Viljarealit, ka vendosur të bëjë diçka më ndryshe nga