ZYRTARE, Nurmagomedov nuk do të ngjitet më në oktagon!

Khabib Nurmagomedov nuk do të ngjitet më kurrë në oktagon. Tani është gjithçka e qartë dhe ka formë zyrtare. Pas spekulimeve të shumta mbi një rikthim të mundshëm të “shqiponjës nga Dagestani” dhe hamendësimeve të presidentit të UFC Dana Uajt, tani është edhe vetë 51-vjeçari që konfirmoi lajmin e bujshëm. Dana

Dueli historik mes Xhoshua dhe Fjuri më afër se kurrë

Entoni Xhoshua Tajson Fjuri kanë arritur marrëveshje që t’i zhvillojnë dy përballje brenda këtij viti. Dy kampionët e peshave të rënda janë duke tentuar që të shpallen kampion të unifikuar të peshave të rënda, derisa të pasionuarit e boksit kanë mundësinë që të shohin një spektakël. Fillimit, Xhoshua dhe Fjuri kishin kërkuar

Florian Marku ka gati surprizën e madhe për fansat e tij

Boksieri shqiptar, Florian Marku, i cili kohët e fundit është ne qendër të vëmendjes në boksin botëror, ka postuar një foto me ekipin e tij në rrjetin social “Tëitter”, me shkrimin “Netë të mëdhaja po vijnë”. 28-vjeçari, prej disa kohësh është zhvendosur në Angli, me qëllim që të stërvitet në palestrat

KM Liria me 5 kampionë nga kampionati zgjedhor për U23

Gjatë ditës së sotme, në qytetin e Prilepit u organizua kampionati zgjedhor për U23, aty ku fjalën kryesore e kishin mundësit e KM Liria nga Shkupi, njofton “infOSport.mk”. Gjithsej 6 kampion dolën nga KM Liria, 3 nënkampion, derisa 4 mundësa u renditën si të tretët në kategoritë e tyre. Besir Alili (57

Ardian Azemi boksieri më i mirë, Naser Haruni trajneri më i mirë për vitin 2020

Federata e Boksit të Maqedonisë së Veriut ka vlerësuar Ardijan Azemin si boksierin më të mirë të vitit 2020 në vendin tonë. Në Kuvendin e Rregullt të federatës së boksit të mbajtur sot, numri një i këtij institucioni sportiv, Primislav Dimovski, ndau nga një shpërblim për Azemin si dhe për trajnerin

Poirier e la “sakat”, MekGregor filmohet duke u larguar me paterica (VIDEO)

Konor MekGregor zhgënjeu të gjithë fansat e tij këtë mëngjes, pasi u mund që në raundin e dytë nga Dustin Poirier. Amerikani e kontrolloi shumë mirë takimin dhe arriti të fitonte me nokaut, edhe atë që në raundin e dytë, duke mos i dhënë asnjë mundësi irlandezit. https://twitter.com/i/status/1353234750081814528 Poirier ishte shumë mirë

MekGregor u rikthye në UFC pas një kohe më të gjatë, por u nokautua nga Poirier (VIDEO)

Konor Mek Gregor, i cili pas një kohe më të gjatë u rikthye në oktagon,  është befasuar mëngjesin e sotëm, teksa është mposhtur në UFC 257 nga amerikani, Djustin Poirier. Ky i fundit është shfaqur në një formë të shkëlqyer, duke fituara me nokaut ndaj irlandezit që në raundin e

Florian Marku anulon ndeshjen e 30 janarit, ja arsyeja

Boksieri shqiptar, Florian Marku kishte planifikuar një ndeshje të rëndësishme më datën 30 janar, pas barazimit të padrejtë në sfiden e muajit nëntor ndaj kundërshtarit britanik, Çarlton. Përballja e 30 janarit u anulua për shkak të rritjes së rasteve me Covid-19 në Mbretërin e Bashkuar. Lajmi është konfirmuar nga vetë luftëtari

E dhimbshme, mundësi Sumo i quajtur ‘fëmija më i fortë në botë’ vdes në moshën 21 vjeçare

Një mundës sumo i cili u quajt “fëmija më i fortë në botë” kur ishte tre vjeç ka vdekur në moshën 21 vjeçare. Dzhambulat Khatokhov u bë mundës në vendlindjen e tij në Rusi, ndërsa mori famë në moshën trevjeçare, kur u vlerësua si fëmija më i fortë dhe më i