Gjetan Keta kampion në WBU, Talat Xhaferi i vendos brezin  

Boksieri shqiptarë Gjetan Keta ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët kudo që jetojnë ata. Nga arena e Dibrës së Madhe, boksieri shqiptar mposhti pas 5 raundeve kundërshtarin e tij, boshnjakun Sladan Janjanin duke bërë të tijin titullin kampion bote të federatës më të vjetër në boks WBU. Keta e dominoi luftën

Zbulohet personi “guximtar” që vodhi “Range Roverin” e Xhoshuas

Entoni Xhoshua ka qenë cak i një vjedhjeje. Një fotografi e publikuar shfaq të dyshuarin për vjedhjen e veturës së boksierit britanik. “Range Roveri” i tij me vlerë prej 150 mijë sterlinash u vodh mëngjesin e së premtes. Boksieri kampion i botës në kategorinë e rëndë është zotuar se do t’i

Dibra në pritje të spektaklit “Duel në themel”, më 8 shtator priten emra të njohur të boksit dhe kikboksit

Në eventin "DUEL NË THEMEL-rikthimi" do te tregojne vlerat e tyre sportive boksier dhe kikboksier nga Shqipëria, Maqedonia,  Kosova, Serbia, Bosnje Hercegovina, Turqia, Kroacia dhe Gjermania. Dy duelet kryesore të 8 shtatorit do të jenë, Gjetan Keta - Sllagjan  Janjanin si dhe dueli në kikboks Ferit Keta me turkun Fatih Mehmet

Nurmagomedov do të përfitoj 10 mln dollarë për meçin me MekGregor

Kabib Nurmagomedov ka pranuar që të përballet me yllin irlandez, Konor MekGregor, ndërsa për këtë luftë do të përfitojë plotë 10 milion dollarë. UFC ka precizuar datën e luftës së madhe, ndërsa jo zyrtarisht përmendet shuma e lartëpërmendur që do të përfitonte Nurmagomedov. Menaxheri i Kabib, Ali Abdel – Azis, pranoi se

Mundje, Maqedonia me 3 shqiptarë në Europianin e Italisë

Përfaqësuesja e juniorëve të Maqedonisë në mundje stil të lirë, ka udhëtuar drejt Romës në Itali për pjesëmarrje në Kampionatin Europian që do të zhvillohet prej të premten deri të dielën. Minir Rexhepi, Elmedin Sejfullahu dhe Riad Rexhepi të udhëhequr nga seleksionuesi Sufijan Ismaili do të kërkojnë rezultate pozitive në këtë

Gjithsej të etiketuara