Grnçarov provokon sërish Shkëndijën (VIDEO)

Kapiteni i Vardarit, Boban Grnçarov ka vazhduar me provokimet e tij adresuar klubit të futbollit Shkëndija, rivalit më të madh të skuadrës shkupjane viteve të fundit në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Vardari sot në kuadër të javës së 30-të mundi Pobedën me rezultatin 4:0, ndërsa në anën tjetër Shkëndija

Balloteli me shokë nokautuan PSZH-në, titulli në duart e Monakos ( VIDEO )

Mario Balloteli me Nicën kanë mundur Paris Sen Zhermenin me rezultat 3:1, duke larguar këta të fundit nga titulli kampion në Francë. Ishte Balloteli që në minutën e 26-të shënoi golin e avantazhit, ndërsa në të 48-tën Rikardo rriti epërsinë për 2:0 në të mirë të Nices. “Parizienët” u përgjigjën

Vazhdon kriza e Interit, Napoli rrezikon Romën në vendin e dytë (VIDEO)

Napoli vijon t’i mbajë gjallë shpresat për vendin e dytë në renditje në elitën e futbollit italian. Skuadra e Elseid Hysajt ka mposhtur mbrëmjen e sotme Interin në transfertë duke e futur akoma më shumë në krizë skuadrën “zikaltër”. Ndeshja e zhvilluar në “Xhuzepe Meaca” përfundoi me fitoren 0:1 për Napolin, që

Andi Lila e mbyll me gol te Pas Janina (VIDEO)

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Andi Lila e ka mbyllur sezonin në mënyrën më të mirë me Pas Janinan në elitën e futbollit grek. Mbrojtësi i Kombëtares “kuqezi” ka shënuar një gol mjaft të rëndësishëm në barazimin që skuadra e tij mori në shtëpi ndaj AEK-ut të Athinës. Andi Lila shënoi një

Rashica feston me flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë ( VIDEO )

Triumfi i Viteses në Kupë, ka qenë historikë për këtë skuadër, pasi për herë të parë pas 125 viteve fitojnë një trofe të rëndësishëm në Holandë. Festa e madhe ka shpërthyer në stadium me futbollistët duke festuar së bashku me tifozët në tribuna, ndërsa në mesin e tyre shihet edhe

Rashica me Vitesen fitojnë Kupën e Hollandës ( VIDEO )

Futbollisti kosovar, Milot Rashica me skuadrën e tij Vitesen kanë fituar Kupën e Hollandës, pasi në finale mposhtën Az Alkmarin me rezultat 2:0. Për fitoren e Viteses u përkujdes sulmuesi hollandez, Volfsvinkel, duke shënuar të dy golat në minutat 81 dhe 88-të, ndërsa Rashica ishte asistues te goli i parë. https://www.youtube.com/watch?v=NfZUvJ298CI Ndërkohë

Totenhami brenda tre minutash mundi Arsenalin (VIDEO)

Totenhemi nuk ka ndërmend të dorëzohet në luftën për titullin e kampionit në Premierligë. Skuadra e drejtuar nga Mauricio Poçetino ka marrë fitoren e radhës në kampionat duke vazhduar në këtë mënyrë ndjekjen e Çelzit në pozitën e parë. Totenhemi mposhti në derbin e Londrës skuadrën e Arsenalit, e cila vijon

Goli i Sadikit i siguron një pikë Rabotniçkit ndaj Renovës (VIDEO)

Renova dhe Rabotniçki kanë ndarë pikët në një ndër ndeshjet më interesante të javës së 30-të në elitën e futbollit vendor, duke barazuar 1:1 në ndeshjen e zhvilluar në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Fillimi i ndeshjes i takoi skuadrës vendase, e cila vetëm pas 8 minutave lojë avansoi me autogolin e