Interi favorit për nënshkrimin e Vertogen

Interi është favorit për nënshkrimin e mbrojtësit të Totenhamit, Jan Vertongen. Marrëveshja e belgut me Totenhamin përfundon gjatë verës, ndërsa pikërisht kjo ka bërë që shumë skuadra të njohura europiane të vihen pas tij. Sipas “Gazzetta dello Sport”, skuadra “zikaltër” është në avantazh para skuadrave të tjera për nënshkrkimin e Vertongen,

Totenhami e ka seriozisht, 20 mln euro për Vedat Muriqin

Skuadra e njohur angleze e Totenhamit nuk heq dorë nga sulmuesi shqiptarë, Vedat Muriqi, i cili aktualisht luan në Turqi me skuadrën e Fenerbahçes. Siç raporton e përditshmja turke “Takvim”, drejtuesit e skuadrës londineze e kanë marrë seriozisht çështjen e transferimit të sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës, për shërbimet e

Totenhami fiton “Audi Cup”, lum golash në ndeshjen Real M.-Fenerbahçe (VIDEO)

Totenhami ka fituar edicionin e sivjetshëm të “Audi Cup”, që për çdo vit organizohet në “Alianc Arena”, me organizatorë skuadrën e Bajern Munihut, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht skuadra “bavareze” luajti në finalen e madhe të këtij edicioni, aty ku mposht nga Totenhami, edhe atë në ruletin e penaltive, pasi ndeshja në kohën

Dani Rouz: Liverpulli na tregoi se duhet të luftojmë deri në fund

Mbrojtësi i Totenhamit, Dani Rouz ka pranuar se skuadra e tij ishte e entuziastmuar nga paraqitja e Liverpullit përballë Barcelonës (4:0), për të luftuar deri në fund për atë përmbysje fantastike përballë Ajaksit. Skuadra londineze tregoi se si nuk duhet dorëzuar asnjëherë dhe se për suksesin duhet luftuar deri në fund.