Vashat e Maqedonisë pësojnë disfatë në ndeshjen e dytë ndaj Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave ka shënuar fitore ndaj Maqedonisë së Veriut, në miqësoren e dytë të zhvilluar këtë herë në Prishtinë. Pas humbjes së pësuar të premten në ndeshjen e parë të zhvilluar në Shkup (1:3), “Dardanet” kësaj radhe kanë triumfuar me rezultat bindës, 4:0. Kosova e

Renditja e FIFA-s, Maqedonia bie dy pozita më poshtë

Muaji qershor, në të cilin përfaqësuesja e Maqedonisë zhvilloi 4 ndeshje, nuk doli të jetë edhe aq i suksesshëm. Dy fitore ndaj autsajderit Gjibraltarit, një barazim ndaj Bullgarisë dhe një disfatë nga Gjeorgjia, ishte epilogu i ndeshjeve, që e rendisin Maqedoninë dy pozita më poshtë, njofton “infOSport.mk”. Kështu nga pozita e

Maqedonia dhe Kosova në Shkup zhvillojnë dy miqësore

Përfaqësueset e Maqedonisë dhe Kosovës në futboll, në konkurrencë të femrave në Shkup do të zhvillojnë dy ndeshje miqësore, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë në program është të premtën (24 qershor), ndërsa vetëm 3 ditë më pas këto dy përfaqësuese do të zhvillojnë edhe ndeshjen e dytë. Këto dy miqësore vijnë në

Hisar Ali, gol dhe asist në fitoren ndaj Malit të Zi (VIDEO)

Hisar Ali thjesht po bënë dallimin te përfaqësuesja U15 e Maqedonisë, tek e cila tashmë është shndërruar në një lider të padiskutueshëm me golat dhe asistet e tij, njofton “infOSport.mk”. Ali rezultoi të jetë deçiziv në fitoren e sotme 2:0 ndaj Malit të Zi, ndaj së cilës kombëtare kishte shënuar edhe

3 talentët e Juventus Seravës ftohen te Maqedonia U19 në futsal

Trajneri i përfaqësueses U19 të Maqedonisë në futsal, Zoran Lekiq, ka bërë grumbullimin e parë të lojtarëve të moshave të reja, të cilët pritet të jenë pjesë e ekipit që do të garojë në kualifikueset për Europianin e vitit 2023, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e lojtarëve të grumbulluar, bëjnë pjesë edhe

Hisar Ali vazhdon të shkëlqejë te Maqedonia U15, shënon edhe ndaj Malit të Zi (VIDEO)

Talenti tetovar, Hisar Ali vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Maqedoisë U15, për të cilën së fundmi shënoi golin e vetëm në barazimin 1:1 ndaj Malit të Zi, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar dje në kompleksin sportiv “Petar Milloshevski” pranë FFM-së, dhuroi dy pjesë të ndryshme. Në të parën ishin djelmoshat

Maqedonisë i mjaftoi pjesa e parë, në pjesën e dytë debutoi edhe Et’hemi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë pa shumë probleme ka mundur Gjibraltarin në ndeshjen e xhiros së katërt në kuadër të grupit 4 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Bllagoja Milevski zhvilluan një 45 minutësh të parë perfekt, ku edhe shënuan 4 golat e fitores. Pra 4:0 ishte rezultati përfundimtarë

Maqedonia e pamëshirshme ndaj Gjibraltarit, 4:0 pas 45 minutave të para (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka harruar shumë shpejtë disfatën ndaj Gjeorgjisë, duke treguar një performancë të shkëlqyer sot përballë Gjibraltarit, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt në kuadër të grupit 4 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”. Fati i “verdhekuqve”, që përballë  kanë një skuadër inferiore, që kapituloi në arenën “Todor

Ish sulmuesi i Renovës shënon dy gola brenda dy minutave, Maqedonia tregon forcë ndaj Gjibraltarit (VIDEO)

Maqedonia vazhdon me paraqitjen e saj bindëse ndaj Gjibraltarit, duke treguar gjithë forcën e vetë ndaj autsajderit të grupit. Pas golit të parë të shënuar nga Enis Bardhi në minutën e katërt, në skenë tek “verdhekuqtë” doli ish sulmuesi i Renovës, Bojan Miovski, i cili brenda dy minutave arriti që

Bardhi me një eurogol i jep avantazhin Maqedonisë përballë Gjibraltarit (VIDEO)

Enis Bardhit i kanë mjaftuar 4 minuta për të shënuar golin e epërsisë për Maqedoninë e Veriut përballë Gjibraltarit, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Enis Bardhi vendosi që të ekzekutoj goditjen e lirë nga rreth 27-28 metrash, ndërsa atë e bëri në mënyrë maestrale, duke mos