Përfaqësuesja e Maqedonisë nën 16 vjeç në kampin dimëror në Kërçovë

Përfaqësuesja e të rinjëve të Maqedonisë deri në 16 vjeç (futbollistë të lindur në vitin 2008) aktualisht ndodhet në Kërçovë në një kamp stërvitor dimëror, ku do të kontrollohet dhe përmirësohet forma aktuale fizike e lojtarëve para sfidave të ardhshme. Kampi stërvitor i përzgjedhjes së re të Maqedonisë do të zgjasë deri

Kiril Izov flet në prag të ndeshjeve kontrolluese kundër Gjeorgjisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në konkurrencë të femrave në Tbilisi do të luajë dy ndeshje kontrolluese ndaj përfaqësueses së Gjeorgjisë. Ndeshjet kontrolluese do të luhen në datat 25 dhe 28 shkurt. Futbollistet e tona dje edhe zyrtarisht kanë nisur përgatitjet për ndeshjet e ardhshme kundër Gjeorgjisë. Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Maqedonisë në konkurrencë të

Dr. Nevzat Jonuzi pjesë e konferencës mjekësore të FIFA-s në Boston

Në Boston të SHBA-ve, brenda periudhës 6 deri 8 shkurt është mbajtut konferenca mjekësore e FIFA-s. Pjesë e këtij eventi ka qenë edhe Dr. Nevzat Jonuzi që është shef i departamentit të mjekësisë në Federatën e Futbollit të Maqedonisë së bashku me Dr. Angjelina Krsteva që është pjesë e ekipit

Liga e Kombeve, Maqedonia dhe Kosova mësojnë kundërshtarët në kuadër të Ligës “C”

Pak më parë në Paris të Francës u hodh shorti për grupet e Ligës së Kombeve, sezoni 2023/24, njofton "infOSport.mk". Pas Shqipërisë, që mësoi kundërshtarët e saj në kuadër të Ligës B, duke u shortuar në Grupin 1, bashkë me Çekinë, Ukrainën dhe Gjerogjinë, kundërshtarët e tyre, tashmë i kanë mësuar

Kongresi i UEFA-s: Miratohet Strategjia e UEFA-s, “Të Bashkuar për Sukses 2024-2030”

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s në Kongresin e Parisit miratoi Strategjinë e UEFA-s 2024-30 "Të Bashkuar për Sukses". Strategjia siguron një drejtim dhe udhërrëfyes të qartë për menaxhimin e UEFA-s dhe komunitetit më të gjerë evropian të futbollit dhe synon të forcojë pozitën e futbollit në çdo komunitet në të gjithë Evropën,

Gjithsej të etiketuara

FIFA renditja, ja në cilat pozita e embyllin vitin 2023 Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova

FIFA gjatë ditës së sotme ka publikuar renditjen përfundimtare për vitin 2023 në nivel kombëtaresh. Ky vit ishte fantastik për “kuqezinjtë” e udhëhequr nga braziliani Sylvinho, duke siguruar për herë të dytë në histori fazën finale të një kompeticioni europian. Por edhe përkundër këtij suksesi, “kuqezinjtë” nuk kanë ndryshuar vend në

Shpresat e Maqedonisë u mundën nga Gjeorgjia në Shkup

Përfaqësuesja e të rinjëve të Maqedonisë deri 21-vjeç ka humbur minimalisht 1:0 nga Gjeorgjia në kuadër të xhiros së katërt të eliminatoreve për kualifikim në Kampiontin Europian të vitit 2025. Gjatë 45 minutave të para pamë një lojë shumë të fortë dhe taktike nga të dyja anët, me shumë luftë dhe

Maqedonia deri 21 vjet startoi përgatitjet për ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Austrinë

Përfaqësuesja e të rinjëve të Maqedonisë deri 21 vjet në nëntor e presin dy ndeshje shumë të rënda kundër reprezentacioneve të Gjeorgjisë dhe Austrisë. Me 16 nëntor forcat do ti masim me Gjeorgjinë në terren vendas në kuadër të xhiros së katërt të eliminatoreve për kualifikim në KE 2025, që do

Kanatllarovski publikon listën e lojtarëve dhe njëherit flet për duelet me Gjeorgjinë dhe Austrinë

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në muajin nëntor vazhdon me ndeshjet eliminatore të vlefshme për Kampionatin Europian të vitit 2025, që do të mbahet në Sllovaki. Seleksionuesi i shpresave të vendit, Dragan Kanatllarovski, ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjen kundër Gjeorgjisë, në shtëpi në kuadër të xhiros së katërt

Milevski publikon listën për ndeshjet ndaj Italisë dhe Anglisë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet eliminatore për Kampionatin Europian 2024 kundër Italisë (17 nëntor) në Romë dhe kundër Anglisë në Shkup (20 nëntor). Grumbullimi zyrtar i reprezentuesve tanë më të mirë për ndeshjet e ardhshme kundër Italisë dhe Anglisë