Milevski publikoi listën për ndeshjet miqësore kundër Kroacisë dhe Çekisë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet kontrolluese kundër Kroacisë (3 qershor, ora 19:00) në Rijekë dhe kundër Republikës Çeke (10 qershor, ora 18:00) në Hradec Kralove.

Në listën e seleksionuesit Bllagoja Milevski për këto dy ndeshje bëjnë pjesë plotë 27 futbollistë:

PORTIERË:

Stole DIMITRIEVSKI – Rajo Valjekano, Spanjë, Damjan SHISHKOVSKI – Ararat, Armeni, Igor ALEKSOVSKI – Rabotniçki, Dejan ILIEV – Sarajevo, BeH

MBROJTËS:

Visar MUSLIU – Paderborn, Gjermani, Todor TODOROVSKI – Politehnika Jashi, Rumani, Nikolla SERAFIMOV – Fehervar, Hungari, Jovan MANEV – Adana Demirspor, Turqi, Ezgjan ALIOSKI – Al Ahli, Arabia Saudite, Bojan DIMOVSKI – Akron Toljati, Rusi, Ahmed ILJAZOVSKI – Hvidovre, Danimarkë, Srefan ASHKOVSKI – Alashkert, Armeni, Gjoko ZAJKOV – Krajova, Poloni, Darko VELKOVSKI – Dinamo Bukuresht, Rumani;

MESFUSHORË:

Enis BARDHI – Trabzonspor, Turqi, Jani ATANASOV – Krakovia, Poloni, Agon ELEZI – Bohum, Gjermani, Tihomir KOSTADINOV – Pjast Glivice, Poloni, Davor ZDRAVKOVSKI – Madervel, Skoci, Elif ELMAS – Lajpcig, Gjermani, Isnik ALIMI – Sepsi, Rumani, Dimitar MITROVSKI – Varazhdin, Kroaci;

SULMUES:

Bojan MIOVSKI – Aberdin, Skoci, Milan Ristovski – Bohemians 1905, Çeki, Darko ÇURLINOV – Shalke 04, Gjermani, Aleksandar TRAJKOVSKI – Hajduk, Kroaci, Lirim QAMILI – Hvidovre, Danimarkë;

Leave a Reply