Struga Trim Lum e frikshme në Shtip, FC Shkupi kthehet me pikë të plota nga Kratova

Struga Trim Lum ka zhvilluar një ndër ndeshjet më të mira të këtij sezoni si mysafir, teksa pa shumë probleme mundi Bregallnicën në Shtip me rezultatin e thellë 3:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Shpëtim Duro këtë fitore e paralajmëroi vetëm pas 9-të minutave lojë, kur Hristijan Maleski shfrytëzoi harkimin e

Reali në ankth, Modriç rrezikon ndeshjen ndaj Sitit

Real Madridi është në ankth. Sipas mediave spanjolle, mesfushori veteran i “mbretërve”, Luka Modriç ka pësuar lëndim. Mesfushori kroat thuhet se do të mungojë në ndeshjet ndaj Almerias dhe Real Sociedadit në ligë dhe ndaj Osasunas në finalen e Kupës së Mbretit. Madje, kapiteni i kombëtares kroate është në dyshim edhe për

Java e 30-të nis nga Tetova me Shkëndijën e urritur për hakmarrje, transferta të vështira për Strugën dhe Shkupin

Java e 30-të nis të shtunën nga Tetova, aty ku Shkëndija do të tentojë ti hakmerret Makedonija GJ.P për eliminimin nga gjysmëfinalja e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë, skuadra shkupjane përveç këtij eliminimi të dhimbshëm, e kishte ndalur Shkëndijën edhe në ndeshjen e parë të këtij sezoni në Tetovë, kur kishte

Ronaldo shënon në fitoren ndaj Al-Raed, Al-Nassr mban hapin me liderin (VIDEO)

Pas dy ndeshjeve radhazi pa fitore, një barazimi dhe një humbjeje, skuadra e Al-Nassr, pjesë e së cilës është portugezi Kristiano Ronaldo, është rikthyer te fitorja në Ligën Profesionale në Arabinë Saudite. Skuadra e drejtuar nga Dinko Jeliçiç triumfoi me shifrat 4:0 përballë Al-Raed, në ndeshjen e vlefshme për javën e

Dortmundi sërish gabon, humb dy pikë të arta ndaj një skuadre nga pjesa e poshtme e tabelës (VIDEO)

Skuadra e Borusia Dortmundit ka bërë edhe një hap fals në garë për titullin e kampionit, që tashmë ju mungon plotë 11 vite. Të besuarit e trajnerit Edin Terziç sonte barazuan 1:1 kundër skuadrës së Bohumit në ndeshjen e vlefshme të javës së 30-të në Bundesligë. Edhe pas këtij barazimi Borusia e

Mesfushori i Milanit: I kërkova gruas që të mos lindte në datën 18 pasi kishim ndeshje të rëndësishme!

Rade Kruniç nuk e nisi mirë sezonin me Milanin për shkak të dëmtimeve të shumta që ka pësuar, megjithatë në javët e fundit ka qenë një nga më të rëndësishmit për kuqezinjtë. Mesfushori boshnjak, është kthyer në lider për kuqezinjtë pavarësisht se në 4 sezone ka shënuar vetëm 1 gol. Në ndeshjen

Grushta mes lojtarëve në ndeshjen Real Madrid-Partizan në Euroligë (VIDEO)

Skena të pabesueshme në parketin e “Wizink Center| në Madrid. Derisa klubi spanjoll, i befasuar në shtëpi nga Partizani i Beogradit (87-89), po shkonte drejt një zhgënjimi të dytë (80-95), një faull i rëndë nga lideri i “madrilenëve” Sergio Llull ndaj Kevin Punter, kur kishin mbetur 1’40” nga fundi i

Super lajm për Struga Trim Lum nga UEFA në prag të ndeshjeve europiane!

Struga Trim Lum edhe matematikisht thuajse ka siguruar Europën, me ç’rast për herë të dytë në historikun e saj të përfaqësojë Maqedoninë e Veriut në garat ndërkombëtare, pas sezonit 2021/2022, kur struganët luajtën në Ligën e Konferencës përballë skuadrës letoneze të FK Liepaja, njofton “infOSport.mk”. Për më tepër këtë edicion gjasat

Shkodran Mustafit, hajdutët në shtëpinë e tij i vodhën sende në vlerë prej 1.2 mln euro

Vitin e kaluar, ndodhi një grabitje në shtëpinë e futbollistit të Levantes, Shkodran Mustafi (me prejardhje nga Gostivari), pasi mbrojtësi shqiptar ishte kthyer nga Gjermania me familjen e tij. Deri më tani, vlera e dëmit thuhej se ishte një milionë euro, por sot AS shkruan se është 1.2 milionë euro. Hajdutët

Shkëndija U16 mundi moshatarët e saj të FC Shkupit dhe kualifikohet në finale, shkëlqen Hisar Ali

Përveç futbollit në konkurrencë të seniorëve, sot në vendin tonë prezent ishte edhe futbolli për grupmoshat e reja, e ku në qendër të vëmendjes ishte dueli gjysmëfinalë i Kupës së Maqedonisë, midis dy skuadrave shqiptare, Shkëndijës dhe FC Shkupit, që njëherit njihen mirë me akademinë e tyre që posedojnë, shkruan