Sabit Bilalli një futbollistë i lirë, ndahet me Partizanin e Tiranës

Partizani ka ndërprerë bashkëpunimin me 26-vjeçarin, Sabit Bilali. Ish mesfushori i Shkëndijës dhe Shkupit, skuadrës nga kryeqendra shqiptare iu bashkua janarin e këtij viti, ndërsa edhe pse kishte kontratë të vlefshme deri në fundin e këtij sezoni, ai vendosi që të largohet nga kjo skuadër. Arsyeja kryesore me shumë gjasa janë

Ballkani sërish do luaj në grupet e Ligës së Konferencës, Struga dhe Partizani të pafat

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, për të dytin vit me rradhë do të luaj në grupet e Ligës së Konferencës, ndërsa dy skuadrat tjera shqiptare, Struga Trim Lum, kampione e Maqedonisë së Veriut dhe Partizani, kampion i Shqipërisë, nuk i’a arritën të kalojnë fazën “play-off”, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra e Ballkanit, falë

Natë e paharuar e skuadrave shqiptare sonte në Ligën e Konferencës

Mbrëmja e sotme ka rezultuar shumë pozitive për skuadrat shqiptare, pjesëmarrëse në ndeshjet kualifikuese të Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Ishte skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, që siguroi i pari ndeshjet e fazës “play-off”, pasi edhe në ndeshjen e dytë mundi kampionët e Gjibraltarit, Lincoln Red Imps, këtë herë me shifratr

Partizani i Tiranës shumë pranë firmës me reprezentuesin e Maqedonisë!

Andi Hadroj me shumë gjasa do të largohet nga Partizani i Tiranës. Si destinacion i ardhshëm i mbrojtësit të krahut të djathtë shihet Turqia, ndërsa siç raportojnë mediat në Shqipëri, “Demat e Kuq” tashmë kanë gjetur zëvendësuesin e Hadroj, dhe i njëjti është nga Maqedonia, përcjellë “infOSport.mk”. Fjala është për Todor

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Selmani edhe zyrtarisht largohet nga Partizani

Remzifaik Selmani edhe zyrtarisht është larguar nga rradhët e Partizanit të Tiranës. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte bërë të ditur gati një javë më parë, ndërsa sot ka marrë formë zyrtare divorci me të “Demat e Kuq”. LEXO GJITHASHTU: Tetovari Selmani ndërpret kontratën me Partizanin e Tiranës Mungesa e hapësirave në formacionin

Fitore minimale e Partizanit në transfertën në Andorrë

Partizani ka shënuar fitore minimale 1:0 në ndeshjen e parë të turit të dytë eliminatorë në Ligën e Konferencës kundër skuadrës përfaqësuese të Andorrës, Atletico Escaldes, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse realisht pritej një rezultat më bindës në favor të kampionëve të Shqipërisë, pas ndodhive të fundit te skuadra kundërshtare, ku vetëm

Tetovari Selmani ndërpret kontratën me Partizanin e Tiranës

Remzifaik Selmani është një lojtar i lirë në treg, pasi i njëjti për shkak minutazhit të vogël edhe në ndeshjet kontrolluese të Partizanit, ka vendosur të ndërpresë kontratën me kampionët e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Për më tepër Selmani nuk ka arritur që të bind edhe trajnerin Zoran Zekiç, i cili bashkë