ZYRTARE, Asani vazhdon karrierën në Suedi

Jasir Asani edhe zyrtarisht karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Suedi, te një ndër skuadrat më të njohura AIK Stokholm, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për portalin tonë e konfirmoi edhe vetë menaxheri i futbollistit shkupjan, Aleksandar Jovkov, i cili shkurtimisht na njoftoi se Asani me gjigandët suedez ka nënshkruar

Jasir Asani largohet nga Shqipëria, gati të luaj në futbollin europian

Viti 2020 futbollistin e talentuar shkupjan, Jasir Asani do ta gjejë me skuadër të re. Asani pritet që të braktis Partizanin e Tiranës, pjesë e së cilës skuadër është që nga shtatori i vitit 2017-të, kur arriti nga rradhët e Pobedës së Prilepit. 24-vjeçari ishte ndër më të merituarit për titullin

“Fanatics” me mesazh mbresëlënës për Kosovën, duartrokiten edhe nga tifozët e Partizanit

“Tërbimi i tokës gjakun na zgjoi, lot për kë iku mes nesh më s’qëndroi. Po dhimbja e fortë na dha pakëz liri, sërish e tregoi Kosovën- Shqipni”, –  ky ishte mbishkrimi i banderolës që hapën sonte gjatë takimit kundër Partizanit tifozët e Tiranës, “Fanatics”, të cilët në fund iu gëzuana

Jasir Asani luan rolin e heroit të Partizanit përballë Laçit

Futbollisti shkupjan, Jasir Asani rezultoi të jetë deçiziv në fitoren e Partizanit ndaj Laçit në ndeshjen e fundit të javës së 13-të në elitën e futbollit shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Fantaziti shënoi golin e vetëm në minutën e 26-të për “të kuqtë” nga Tirana, që tashmë kanë thelluar diferencën e pikëve ndaj

Kukësi dhe Partizani joshin Hasanin me oferta të majme!

Partizani dhe Kukësi nuk duelojnë vetëm për fitimin e titullit kampionë në Shqipëri, pasi këto dy skuadra së fundmi janë futur në një duel mjaft interesant në merkato aty ku objektiv kryesor kanë transferimin e ish-kapitenit të Shkëndijës, Ferhan Hasani. Sipas informacioneve të fundit që vijnë nga Shqipëria, të dyja klubet