Bashkëlojtarët e Lacios tallen me Strakoshën pas disfatave me Italinë dhe Bosnjen (VIDEO)

Thomas Strakosha ka qenë në qendër të shakave nga ana e bashkëlojtarëve të tij, pas dy disfatave që portieri i talentuar shqiptarë i pësoi me kombëtaren shqiptare me 24 dhe 28 mars. Strakosha që bëri debutimin e tij në një ndeshje zyrtare me kombëtaren “kuq e zi” pësoi 4 gola gjithsej,

Junajtedi humbi spanjollin Mata deri në fund të sezonit

Tani kur sezoni është bërë më i nxehtë në Premierligën angleze, trajneri i Mançester Junajtedit ka marrë një lajm shumë të hidhur, pasi deri në fund të sezonit nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e mesfushorit spanjoll, Huan Mata. Spanjolli është operuar në ije, duke humbur kështu sezonin aktual. “Mata

St.Galleni nënshkruan me vëllain e Albian Ajetit

Vetëm dy ditë pasi Sent Galleni kishte nënshkruar edhe zyrtarisht me futbollistin shqiptar nga Kosova, Albian Ajeti, drejtuesit e skuadrës zvicerane sot kanë firmosur edhe me vëllain e tij Adonisin, njofton “infOSport.mk”. Ai ka bindur drejtuesit e skuadrës së Sent Gallen, të cilët tek Adonisi shohin një mbrojtës me mjaft perspektivë

Diçka po zihet, Stavrev sërish në Kratovë në ndeshjen Sileksi-Renova!?

Aleksandar Stavrev do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e së dielës në Kratovë midis Sileksit dhe Renovës. Dhe e besoni dot kjo do të jetë hera e 5-të në 6 përballjet e fundit që ky arbitër ndanë drejtësinë në përballjet mes këtyre dy skuadrave, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse drejtuesit e Renovës

Presidenti shqiptarë Nishani dekoron Izmir Smaljajn “MJESHTËR I MADH”

Pasi u shpall kampion Europe në kërcim për së gjati duke ngritur flamurin kuqezi midis Beogradit, Izmir Smajlaj nderohet mga Shteti Shqiptar me titullin e lartë “MJESHTËR I MADH”. Smajlaj këtë çmim e pranoi gjatë ditës së sotme nga ana e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, z.Bujar Nishani. Ky vlerësim erdhi për

Shuhen ëndërrat e Real Madridit, Hazard mbetet te Çelzi

Eden Hazard pritet të nënshkruajë një kontratë të re me Çelsin, pasi sipas “talkSport”, tekniku Antonio Konte e ka bindur sulmuesin belg për të qëndruar edhe më tej në “Stemford Brixh”. Belgut 26-vjeçar kontrata me “blutë” e Londrës i përfundon në vitin 2020, por drejtuesit e Çelzit duan të vazhdojnë bashkëpunimin

Treshja e arbitrave, Shqipëri-Bosnje, ndanë drejtësinë në ndeshjen Shkupi-Pelisteri

Një ndër ndeshjet më interesante të javës së  24-të në elitën e futbollit vendor, pa dyshim se është ajo midis Shkupit dhe Pelisterit që do të zhvillohet në Çair, njofton “infOSport.mk”. Dhe duke pasur parasysh një gjë të tillë komisioni i arbitrëve pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë ka vendosur që

Kasiljas rrëfehet për 17 vitet e kaluara te Real Madridi

Ish-portieri legjendar i Real Madridit, Iker Kasiljas ka bërë një rrëfim sensacional dhe shumë emocionues për 17 vitet e tij të kaluara me fanellën e Real Madridit. Në një intervistë për të përditshmen e njohur sportive spanjolle “Marca”, Kasiljas ka thënë se Real Madridin e konsideron si shtëpinë e tij dhe