E papritur, Taulant Xhaka edhe përfundimisht largohet nga Kombëtarja shqiptare

Taulant Xhaka i ka dhënë fund karrierës së tij me fanellën e kombëtares shqiptare. Në një postim në rrjetin social ‘Instagram’ mefsushori ka falënderuar të gjithë tifozët për këtë eksperiencë të bukur. Në postim Xhaka thotë se ky ishte vendimi më i vështirë për të, por është koha që tu japë

Futbollisti i kombëtares shqiptare rikthehet nga dëmtimi pas 8 muajve mungesë

Taulant Xhaka është rikthyer në fushë me një program të veçantë. Mesfushori i Kombëtares shqiptare u dëmtua në gushtin e vitit tw kaluar dhe disa muaj më vonë, bëri edhe ndërhyrjen kirurgjikale. Vetëm prej pak ditësh, mesfushori ka arritur të kthehet në fushë për të kryer programin e specializuar. Referuar testeve që

Tifozët i shkojnë te shtëpia Taulant Xhakës, ja çfarë i shkruajnë (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë i Bazelit, Taluant Xhaka, po kalon një periudhë shumë të vështirë, teksa ka mbyllur sezonin, për shkak të një dëmtimi në ligamentin e gjurit të majtë. Mesfushori i Kombëtares shqiptare po qëndron jashtë fushave nga gushti i vitit të kaluar, ku pësoi një dëmtim të rëndë, ndërsa pak ditë

E bujshme, Taulant Xhaka i bashkohet Beshiktashit

Taulant Xhaka do të ndryshojë mjedis. Sipas asaj që raporton gazeta “Zëri”, mesfushori shqiptarë i Bazelit mbrëmë vonë është nisur për në Stamboll për të nënshkruar me gjigantin turk, Beshiktash. Reprezentuesi shqiptarë, ka qenë njëri prej futbollistëve kyç të Bazelit në vitet e fundit. Ai edicionin e kaluar 2019/2020 me fanellën

Xhaka godet përsëri, mesfushori nuk i bashkohet kombëtares në grumbullim

Një tjetër kapitull i shtohet sagës “Xhaka” në përfaqësuesen shqiptare. Mesfushori mendohej se do të kthehej përsëri protagonist me fanellën “kuqezi”, por ai është  bërë protagonist në një mënyrë tjetër, pasi nuk është paraqitur në grumbullimin e përfaqësueses edhe pse ishte pjesë e listës së publikuar nga ana e seleksionuesit,

Sa i pafat Taulant Xhaka, dëmtohet sërish, dështon transferimi te Sevilja!

Edhe pse Sevilja kishte shprehur interesim serioz për shërbimet e mesfushorit shqiptarë të Bazelit, Taulant Xhaka, ky i fundit megjithatë do të vazhdojë të mbetet sërish pjesë e shumë herë kampionëve të Zvicrës. Futbollisti i kombëtares shqipatre është dëmtuar përsëri në fazën përgatitore me klubin e Bazelit dhe kjo ka mbyllur

E bujshme, Sevilja kërkon të marrë Taulant Xhakën

Sevilja pas portierit Vaclik, dëshiron të marrë edhe Taulant Xhakën nga rradhët e Bazelit. Një gjë të tillë pohon spanjollja, “Estadiodeportivo”, që shkruan se skuadra andaluziane këtë merkatoje verore është e interesuar që në rradhët e veta të marrë një mesfushor luftarak si Xhaka, ndërsa gjithçka pritet të zbardhet gjatë