FIFA shuan ëndërrën e tetovarit Nedim Bajrami për të veshur fanellën “kuqezi”!

Një lajm aspak i mirë për Kombëtaren shqiptare, e për më tepër për futbollistin shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami, i cili me shumë gjasa nuk do të mund të realizojë ëndërrën e tij të fëmijërisë për të veshur fanellën “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Ëndërrën e Bajramit po e shuan FIFA

Eurogoli i Halimit nuk i mjaftoi Kosovës kundër Spanjës (VIDEO)

Spanja ka arritur të arkëtojë pikë të plota ndaj Kosovës, duke fituar me rezultat 3:1. Spanja E dominoi gjithë ndeshjen, ndërsa fitoren e tyre e paralajmëroi ish sulmuesi i Dinamo Zagrebit, Dani Olmo që në minutën e 34-të, shfrytëzoi asistin e Zhordi Alba. Vetëm dy minuta më pas, sulmuesi i Mançester

Fitore historike për Maqedoninë, Pandev dhe Elmas shtangin Gjermaninë midis Duisburgut (VIDEO)

Fitore historike për Maqedoninë kundër Gjermanisë midis Duisburgut. Një lajm senzacional ky, por që është i vërtetë. 2:1 fitore për ekipin përfaqësues të vendit, që në këtë mënyrë dëshmon se është në rrugë të mbarë edhe në këtë cikël të ri eliminatorë, këtë herë për Kampionatin Botëror të vitit 2022,

Bardhi  asiston, Pandev shokon Gjermaninë midis Duisburgut

Maqedonia ka shokuar Gjermaninë në fundin e pjesës së parë, duke shënuar golin e epërsisë me anë të kapitenit Goran Pandev, njofton “infOSport.mk”. Gjithçka filloi nga ana e majtë, kur pas një asisti të Ezgjan Alioskit, shkupjani Enis Bardhi me të parën asistoi për Pandev aty pranë golit të Ter Shtegen,

Spanjë-Kosovë, në tribuna tentohet të mirret flamuri i Kosovës!

Në këto momente në  qytetin e Seviljës po zhvillohet takimi midis Spanjës dhe Kosovës, i vlefshëm për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Kjo ndeshje kishte filluar mes shumë polemikave, për shkak mos pranimit të pavarësisë së Kosovës nga ana e Spanjës, ndërsa vazhduan edhe pak para fillimit të ndeshjes. Ekspedita e gazetarëve

Angellovski sërish ul në bankinë Bejtullain e Shkëndijës

Igor Angellovski ka zbuluar formacionin me të cilin do ti kundërvihet Gjermanisë së fuqishme të Joakim Lëv, njofton “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse në ndeshjen e fundit kundër Lihtenshtejnit në Shkup, edhe sonte Angellovski ka ulur në bankinë Egzon Bejtullain, ndërsa gjithashtu vërehet se ka ndryshuar edhe skemë, duke vendosur të luaj me

Igli Tare në verë largohet nga Lacio!

Një lajm tepër interesant për sa i përket merkatos së verës, ka qarkulluar ditën e sotme në mediat italiane. Bëhet fjalë për ish-sulmuesin e Kombëtares, Igli Tare, i cili aktualisht luan rolin e drejtorit sportiv te Lacio. Sipas “Radio Kiss Kiss Napoli”, presidenti De Laurentis është duke menduar për një revolucion në