‘Çartet’ Igli Tare, i vendosur për ti marrë brazilianin Barcelonës!

Një lajm mjaft i bujshëm po qarkullon në mediat spanjolle, sipas të cilave sulmuesi anësor brazilian i Barcelonës, Malkom është pranë kalimit te Lacio. Futbollisti që në verë duhej të përfundonte te Roma, por ndërroi mendje para se të ngjitej në avion dhe shkoi në ‘Katalunjë’ për të nënshkruar me Barcelonën,

Igli Tare drejtor i ri sportiv i Milanit!?

Massimiliano Mirabelli do t’i jap lamtumirën Milanit. Drejtori sportiv i “kuqezinjëve”, do të largohet pak më shumë se një vit nga emërimi në këtë detyrë, ndërsa vendin e tij ka gjasa ta zë Igli Tare, aktualisht drejtori sportiv i Lacios. Tare konkurron për këtë post me Kristiano Giuntoli, që është shumë

Tare fiton edhe një çmim tjetër, kësaj rradhe si zbulues talentësh

Igli Tare është nderuar me çmimin “Scouting Leader” nga “Football Leader 2018”, për aftësitë dhe intuitën e tij në zbulimin dhe nënshkrimim me talentët e futbollit, që kanë spikatur me Lacion, duke ndihmuar “bardhekaltrit” drejt rrugës së suksesit. Keita, Milinkoviç Saviç, Felipe Anderson, Luis Alberto e De Vrij janë vetëm disa

Igli Tare dhe Lotito vazhdojnë bashkëpunimin

Igli Tare dhe Klaudio Lotito do të vazhdojnë bashkëpunimin. Drejtori sportiv i “bardhekaltërve” nga kryeqendra italiane ka vendosur të rinovojë kontratën me Lacion dhe një gjë të tillë pritet të bëjë gjatë javëve në vazhdim. Gjasat janë që rinovimi të jetë deri në vitin 2020. Gjithçka duket një formalitet në këtë