‘Çartet’ Igli Tare, i vendosur për ti marrë brazilianin Barcelonës!

Një lajm mjaft i bujshëm po qarkullon në mediat spanjolle, sipas të cilave sulmuesi anësor brazilian i Barcelonës, Malkom është pranë kalimit te Lacio. Futbollisti që në verë duhej të përfundonte te Roma, por ndërroi mendje para se të ngjitej në avion dhe shkoi në ‘Katalunjë’ për të nënshkruar me Barcelonën,

Igli Tare drejtor i ri sportiv i Milanit!?

Massimiliano Mirabelli do t’i jap lamtumirën Milanit. Drejtori sportiv i “kuqezinjëve”, do të largohet pak më shumë se një vit nga emërimi në këtë detyrë, ndërsa vendin e tij ka gjasa ta zë Igli Tare, aktualisht drejtori sportiv i Lacios. Tare konkurron për këtë post me Kristiano Giuntoli, që është shumë