Ky është Pérez: Kur të gjithë e prisnin Haaland, ai është gati të harxhojë 100 mln euro për bishën e Interit!

Kërkimet për pasardhësin e denjtë të Karim Benzemas te Reali i Madridit, tashmë po zgjasin disa edicione me rradhë. Numri një i “madrilenëve”, Florentino Pérez viteve të fundit ka harxhuar me qindra miliona euro për transferimin e sulmuesve të kalibrit të lartë. Megjithatë Benzema rregullisht i mposhte që të gjitha, duke

Nuk ka më dyshime, Aguero vendos të ardhmen e tij

Në qershor të këtij viti Serxhio Agueros i skadon kontrata me Mançester Sitin, ndërsa duke pasur parasysh se nuk ka asnjë shenjë nga ana e drejtuesve të skuadrës “sheike” për vazhdimin e bashkëpunimit, dyshimet mbi të ardhmen e tij kanë filluar të shfaqen që tani. “Unë e përfundoj kontratën time në

Shkëmbim spektakolar midis Romës dhe Barcelonës!

Samuel Umtiti është njëri nga futbollistët që me shumë gjasa në fund të sezonit do të largohet nga Barcelona. Mbrojtësi francez ka zhgënjyer me paraqitjet e tij këtë sezon dhe nuk bën pjesë në planet e drejtuesve “katalunas”. Sipas portalit të njohur spanjoll “Don Balon, Barcelona po planifikon një shkëmbim spektakolar

Punë e kryer, Lautaro Martinez rinovon me Interin, ja detajet e marrëveshjes

Lautaro Martinez është pjesë e rëndësishme e projektit të Interit për të ardhmen dhe drejtuesit e klubit italian kanë arritur marrëveshjen për ta nënshkruar një kontratë të re, që do të zgjatet me një vit dhe argjentinasi do të përfitojë më shumë. Në Itali raportojnë se Martinez do të firmosë një

Serhio Ramos largohet nga Reali, gati ti bashkohet me Ronaldon te Juve!

Serhio Ramos me shumë gjasa në fund të këtij edicioni do të largohet nga Reali i Madridit, me të cilën skuadër ka kontratë deri qershorin e vitit 2021. Duke pasur parasysh se bisedimet e fundit për të gjetur një akord mes palëve, që mbrojtësi të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”, nuk

Totenhami vendos për të ardhmen e Garet Bejll!

Totenhami nuk e ka ndërmend ta mbajë në rradhët e veta Garet Bejll. Sipas mediave spanjolle drejtuesit e klubit janë të pakënaqur me paraqitjet e uellsianit në Premierligë. Bejll te Totenhami është i huazuar nga rradhët e Real Madridit deri në fund të këtij sezoni. Klubi anglez ka të drejtën e blerjes

Zhvillime të reja për të ardhmen e Strakoshës te Lacio

Thomas Strakosha do të rikthehet në mbrëmjen e sotme nga Gjermania, saktësisht nga Munihu ku gardiani i kombëtares ka ndjekur fizioterapinë për dëmtimin në gju. Ndërkohë, stafi mjekësor i Lacios do të vendosë nëse portieri do të rinisë menjëherë stërvitjen, apo do të presë edhe për disa ditë. Sakaq, nga ana tjetër

Hysaj largohet nga Napoli, por jo edhe Serie A!

Elseid Hysaj në fund të këtij sezoni futbollistik pritet që të largohet nga Napoli, bëjnë me dije mediat në Itali. Së fundmi lidhur me të ardhmen e mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, ka folur edhe Pino Vitale. Ky i fundit për mikrofonët e “CMIT TV” i ka thurur elozhe futbollistit shkodran, duke

Maldini gjen zëvendësuesin e Ibrahimoviç në Francë!

Kishte muaj që Paolo Maldini ishte në kërkim të një zëvëndësuesi të denjë për Zlatan Ibrahimoviç dhe tashmë konfirmimi ka ardhur për një blerje të jashtëzakonshme. Bëhet fjalë për sulmuesin e Lionit, Memfis Depaj, i cili në fund të këtij sezoni do të jetë i liruar nga kontrata aktuale dhe nuk

Juve i sjellë shokun e skuadrës nga Reali Ronaldos te Juventusi!

Futbollisti i Real Madridit drejt Juventusit. Fabio Paratiçi thuhet se do të arrijë një godditje ideale për Juventusin, pasi në Torino do të transferojë mesfushorin e Real Madridit, Isko, edhe atë me parametra zero. Minutat e pakta nën drejtimin e Zinedine Zidane dhe me një kontratë që skadon në vitin 2022