ZYRTARE, Pajtim Kasami i bashkohet Sionit

Futbollisti strugan Pajtim Kasami karrierën e tij do ta vazhdojë në Zvicër, te skuadra e Sionit. Kasami te kjo skuadër do të ju bashkohet dyshes shqiptare, Burim Kukeli – Emir Lenjani, të cilët në fillim të kësaj merkatoje përforcuan rradhët e kësaj skuadre, që udhëhiqet nga ish ndihmësi i Xhani

Sadiku kërcëonon Maqedoninë: Ata kanë frikë nga ne

Armando Sadiku, golashënuesi më i mirë i Kombëtares Shqiptare në epokën De Biasi, në konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë, përveç takimit të parë ndaj Lihtenshtejnit, ka folur edhe për takimin e 05 shtatorit ndaj Maqedonisë. Për shkak të një virusi, Sadiku nuk është stërvitur me skuadrën, ashtu që me

Dyshja e Futsal Shkupit, Seferi – Sulejmani vazhdojnë karrierën në Kosovë

Erkan Seferi dhe Rexhep Sulejmani në sezonin e ri 2017/2018 nuk do të jenë pjesë e Futsal Shkupit. Që të dy kanë vendosur që karrierën ta vazhdojnë në elitën e futsalit në Kosovë, duke përforcuar rradhët e skuadrës së Junikut. Goleadori i Futsal Shkupit, Eerkan Seferi sot edhe zyrtarisht ka firmosur

Tare sjellë Nanin dhe dy super talentë te Lacio

Igli Tare po bënë një punë shumë të mirë te Lacio. Kur skuadrat po numërojnë orët e fundit të merkatos, Tare te skuadra nga “Olimpiko” ka arritur të sjellë një emër të njohur për futbollin evropian, portugezin, Nani, si dhe dy futbollistë shumë premtues, Bruno Jordão dhe Pedro Neto, të

Odise Roshi transferohet në Superligën zvicerane!

Odise Roshi shumë lehtë mund të ndodhë që këtë verë të ndryshojë mjedis dhe nga kampionati rus të transferohet në atë zviceran. Një gjë të tillë pohon “Le Matin”, sipas së cilës skuadra e Sionit kërkon të afrojë në skuadër mesfushorin shqiptarë, që aktualisht luan me skuadrën e Akhmat Grozni. Te

“Tifozët Kuq e Zi” konfirmojnë prezencën e tyre në Strumicë

Tifozët Kuq e Zi do të jenë prezent në ndeshjen e 05 shtatorit në Strumicë, në të cilën ndeshje kombëtarja shqiptare do të përballet me Maqedoninë. Ata një gjë të tillë kanë konfirmuar përmes një postimi në faqen e tyre në facebook, ku gjithashtu kanë njoftuar opinionin se nuk do

Çembërlejn zgjedh Liverpullin dhe trajnerin Klop

Drejtuesit e Liverpullit dhe Arsenalit kanë arritur marrëveshje për transferimin e Aleks Okslejd-Çembrlejn, njofton “Daily Mirror”, përcjellë “infOSport.mk”. Liverpulli për shërbimet e reprezentuesit anglez do të duhet ti paguaj Arsenalit plotë 40 milion sterlina. Me shumë gjasa mesfushori anglez nuk do të udhëtojë me pjesën tjetër të kombëtares angleze drejt Maltës,

ZYRTARE, Huvedes vishet “bardhë e zi”

Juventusi edhe zyrtarisht ka njoftuar për angazhimin e gjermanit, Benedikt Huvedes. Mbrojtësi 29-vjeçar te skuadra kampione e Italisë do të luaj në formë huazimi nga rradhët e skuadrës gjermane të Shalke 04. Ky huazim deri në fund të sezonit “Zonjës së Vjetër” do ti kushtojë 3.5 milion euro, ndërsa nëse kampioni