Armando Sadiku ndahet me Bardhin por bashkohet me Hasanin në Turqi!

Armando Sadiku e sheh veten shumë larg Levantes dhe futbollit spanjoll. Është skuadra nga Valencia që e ka nxjerrë në shitje sulmuesin e Kombëtares shqiptare, për të cilin ka interes nga klubet turke. Interes serioz për shërbimet e Sadikut ka nga skuadra e Rizespor, që këtë vit u rikthye në Superligën

Levante fiton në fund, Bardhi dhe Sadiku aktivizohen nga stoli (VIDEO)

Levante ka arritur të marrë një fitore të vështirë në shtëpi përballë Las Palmasit me rezultatin 2:1, pasi deri tek fitorja erdhi  vetëm në minutën e 92-të, kur Kampana shënoi golin e fitores. Shkupjani Enis Bardhi dhe bomberi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku u aktivizuan gjatë pjesës së dytë, kur rezultati

Alioski dhe Sadiku nuk ndalen, shënojnë edhe ndaj kampionëve të Bazelit (VIDEO)

Dyshja më në formë e kampionatit elitarë zviceran, dyshja shqiptare Ezgjan Alioski dhe Armando Sadiku nuk kanë të ndalur. Që të dy kanë vazhduar me paraqitjet e tyre të shkëlqyeshme me fanellën e Luganos, skuadër kjo e cila barazoi 2:2 sot përballë kampionëve të Bazelit, njofton “infOSport.mk”. Dhe si zakonisht kur

Alioski dhe Sadiku bombardohen nga ofertat (VIDEO)

Forma e mirë që po kalon dyshja shqiptare këtë sezon me fanellën e Luganos, Ezgjan Alioski dhe Armando Sadiku,  ka bërë që kjo dyshe të zgjoj interesimin e shumë skuadrave evropiane, njofton “infOSport.mk”. Për Alioskin aktualisht ka kërkesa nga disa skuadra gjermane dhe duket se transferimi i tij drejt Bundesligës nuk