Fitore infarkt e Milanit ndaj Xhenoas, tashmë ndodhet në zonën e Çampions (VIDEO)

Milani ka shënuar fitore 2:1 në ndeshjen e mbetur ndaj Xhenoas, ndeshje kjo që duheshe të zhvillohet me datë 14 gusht. E njëjta ishte shtyrë për shkak tragjedisë që kishte ndodhur me shembjen e urës Ponte Morandi në Xhenovë. Fitoren e Milanit e paralajmëroi Suso me një gol të shënuar vetëm

Pas 7 vitesh, shënon të njëjtin gol kundër të njëjtit ekip në të njëjtën minutë (VIDEO)

Ngjarje e pabesueshme dhe që vështirë të imagjinohet, ka ndodhur në kategorinë e tretë të futbollit rus. Protagonisti ka qenë Roman Loktionov, mbrojtës i datëlindjes ’85, që verën e kaluar është kthyer të luajë për FK Volgar Astrakhan pasi ishte larguar nga klubi në 2015-ën për të shkuar në fillim

Broja: Fitore me meritë, në Çair frymojmë ndryshe me “Shvercerat” në mbështetje!

Shkupi ka marrë fitore dhe tre pikë të rëndësishme në kampionat, duke fituar ndaj Akademia Pandevit me rezultat minimal 1:0. Raste shumë, por vetëm një u finalizua, me Viktor Angellovin që shënoi golin e vetëm të triumfit për Shkupin, duke i dhënë “buzqeshje” skuadrës nga Çairi në këtë sezon të

Goli dhe rastet nga ndeshja, FC Shkupi – A. Pandev (VIDEO)

FC Shkupi ka shënuar edhe fitoren e tretë dhe të dytën nën drejtimin e trajnerit të ri Umit Karan, duke mundur sot minimalisht në Çair skuadrën e Akademia Pandev, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra ‘bardhekaltër’ nga Çairi e dominoi në tërësi këtë ndeshje, ndërsa më së miri flasin edhe rastet e krijuara para

Aleksis Sançez drejt PSZH-së

Alexis Sanchez prej më shumë se një viti është pjesë e organikës së Djajve të Kuq por ecuria e tij përgjatë muajve të fundit me Manchester United bën që drejtusit e klubit anglez të mendojnë mundësinë e transferimtit të tij gjatë verës së ardhshme. Kiliani 29-vjeçar ishte zëvendësimi i pazakonshëm