Petkovski bombardon portën e Pobedës me një bombë prej 40 metrash (VIDEO)

Petar Petkovski ka gjetur golin pas plotë 295 minutave, ndërsa një gjë të tillë ka bërë me stil, pasi në ndeshjen ndaj Pobedës shënoi një super gol përmes një preoktili nga rreth 40 metra, njofton ‘infOSport.mk’. Sulmuesi shtatëshkurtë i ‘romantikëve’ morri përsipër të ekzekutojë gjuajtjen e lirë, e cila në fund

Goli debutues i Angellov i solli 3 pikë shumë të vlefshme FC Shkupit (VIDEO)

FC Shkupi ka regjistruar një fitore shumë të vlefshme në kuadër të javës së 12-të, duke mundur në Çair skuadrën e Akademia Pandev, njofton ‘infOSport.mk’. Ishte kjo fitorja e dytë e njëpasnjëshme e ‘bardhekaltërve’ si vendas, pas asaj ndaj Sileksit (2:0), ndërsa kjo rikthen vetëbesimin në mesin e gjithë futbollistëve

Shkëndija nuk ndalet, vazhdon serinë e fitoreve (VIDEO)

Shkëndija ka regjistruar edhe fitoren e tretë me rradhë në kuadër të ndeshjeve kampionale, pasi sot në transfertën në Strumicë mundi skuadrën e papërshtatshme të Bellasicës me rezultatin 0:2, njofton ‘infOSport.mk’. Pikërisht me të njëjtin rezulat të besuarit e trajnerit Qatip Osmani e kishin nisur këtë seri në transfertën në

Shkëndija dhe Shkupi fitojnë, Renova ndalet në barazim ndaj Sileksit

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 12-të në elitën e futbollit vendor, njofton ‘infOSport.mk’. Shkëndija ka arritur edhe fitoren e tretë me rradhë, duke mundur Bellasicën në transfertë 0:2, ndërsa Vardari me dy gola të shënuar në minutat e fundit të takimit me rezultatin 1:3 si msaufir mundi Makedonija GJ.P. Një

Grizman: Shoh ëndërra me ‘Topin e Artë’

Ylli i Atletiko Madridit dhe i kombëtares së Francës, Antuan Grizman, e pranon se ëndërron ta fitojë “Topin e Artë”. 27-vjeçari është përsëri kandidat për çmimin prestigjioz individual këtë vit, pasi fitoi Kupën e Botës me Francën dhe udhëhoqi Atletiko Madridin drejt trofeut në Liga Europa. Francezi, i cili përfundoi i treti,

FC Shkupi dhe A.Pandev me bilanc të njëjtë në 5 ndeshjet e fundit! Kush do dali sot fitues?

FC Shkupi dhe Akademia Pandev në 5 ndeshjet e fundit kampionale kanë një bilanc të njëjtë, kur janë në pyetje fitoret, barazimet, apo edhe humbjet. Të dyja skuadrat kanë regjistruar vetëm nga një fitore dhe një barazim, ndërsa kanë pësuar në tre ndeshje. Të gjitha këto të dhëna statistikore na