Dy futbollistë të Makedonija Gj.P pozitiv me “Covid 19”, “verdhekuqtë” anulojnë dy ndeshje miqësore

Dy futbollistë të Makedonija Gj.P kanë rezultuar pozitiv me “Covid 19”, ndërsa e gjithë kjo ka bërë që kjo skuadër të anulojë dy ndeshjet e parapara miqësore kundër Rabotniçkit dhe Akademia Pandevit, njofton “infOSport.mk”. Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë klubi nga Gjorçe Petrovi, mirëpo duke mos bërë të ditur emrat

Boreci të mërkurën e bëri atë që se kishte bërë deri më tani në LPFMV

Boreci të mërkurën mundi Makedonija Gj.P në Shkup, duke regjistruar në këtë mënyrë fitoren e parë në ndeshjet në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Gorazd Mihajllov në 22 javët paraprake asnjëherë nuk kishte mundur të marrë fitore jashtë Velesit, ku në 11 ndeshjet e deritanishme kishte regjistruar vetëm 2 barazime