Talenti kumanovar, Atdhe Kadriu flet për përgatitjet e Makedonija Gj.P në Medulin të Kroacisë

Skuadra e Makedonija Gj.P në Medulin të Kroacisë po zhvillon fazën e përgatitjeve në prag të stinorit pranveror, ndërsa gjatë ditës së sotme skuadra që udhëhiqet nga strategu shqiptarë, Muharem Bajrami zhvilloi një ndeshje kontrolluese kundër ekipit Kobi nga Gjeorgjia, në kuadër të turneut “Arena Cup”. “Ishte një ndeshje e mirë

Struga Trim Lum sipas planit kalon në gjysmëfinale, aty ku do të luajnë edhe Makedonija GJ.P dhe Sileksi

Struga Trim Lum ka siguruar një biletë për në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, pasi sot si vendas mundi Bregallnicën me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Ekipi strugan ishte dukshëm më i mirë se kundërshtari gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa këtë e konfirmuan edhe me dy golat e shënuar, nga një në secilën pjesë. Autori

Masevski sërish  u kujdes për fitoren Sileksit, Struga TL kërkon 7 nga 7, FC Shkupi këndelljen (VIDEO)

Sileksit i ka mjaftuar goli i Damjan Masevskit për të arkëtuar edhe 3 pikë të tjera në kampionat. Sulmuesi 21-vjeçar, sërish u aktivizua nga bankina, dhe sërish arriti të shënojë, këtë herë ndaj Makedonija GJ.P në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë, Masevski javën e shkuar në minutën e 84-të kishte shënuar golin

Makedonija GJ.P gjen zëvendësimin e Sefer Eminit, transferon ish futbollistin e FC Shkupit

Makedonija GJ.P ka bërë një super përforcim në mesfushë, duke angazhuar Gjorgji Stoilov, një futbollistë me shumë përvojë në elitën e futbollit vendor, aty ku numëron afër 200 paraqitje, njofton “infOSport.mk”. Stoilov së fundmi ishte pjesë e FC Shkupit, me të cilën skuadër edicionin e kaluar u shpall kampion, ndërsa te

FC Shkupi nesër mirëpret Makedonija GJ.P., drejtuesit vijnë me një informacion të rëndësishëm

FC Shkupi të shtunën do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të sezonit të ri, duke pasur parasysh se për shkak paraqitjes në ndeshjet e Liga Europa, e kishte anuluar ndeshjen e xhiros së parë kundër Tikveshit në Kavadar, njofton “infOSport.mk”. Kështu kundërshtarë i parë për kampionët e vendit në