Dy futbollistë të Makedonija Gj.P pozitiv me “Covid 19”, “verdhekuqtë” anulojnë dy ndeshje miqësore

Dy futbollistë të Makedonija Gj.P kanë rezultuar pozitiv me “Covid 19”, ndërsa e gjithë kjo ka bërë që kjo skuadër të anulojë dy ndeshjet e parapara miqësore kundër Rabotniçkit dhe Akademia Pandevit, njofton “infOSport.mk”. Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë klubi nga Gjorçe Petrovi, mirëpo duke mos bërë të ditur emrat

E bujshme, KF Vardari rikthen goleadorin shkupjan, Aliu

Një lajm fantastik për tifozët e KF Vardarit të Forinës ka ardhur pak para orës 00:00 të ditës së premte, derisa drejtuesit e kësaj skuadre kanë njoftuar rikthimin e goleadorit shkupjan, Emir Aliu, njofton “infOSport.mk”. Kjo lëvizje e KF Vardarit tregon seriozitetin e tyre për të krijuar një skuadër stabile dhe

Anulohet ndeshja KF Vardari – KF Shkëndija

Për shkak të mos posedimit të testeve mjekësore për “Covid 19” nga ana e futbollistëve të Vardarit të Forinës dhe Shkëndijës së Tetovës, ndeshja e paraparë miqësore mes këtyre dy klubeve është anuluar, njofton “infOSport.mk” Një gjë e tillë është kërkuar nga ana e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, e cila

Përballje të “çmendura” në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

UEFA gjatë  ditës së sotne në Nyon të Zvicrës ka tërhequr shortin për fazën çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale të Ligës së Kampionëve. Kristiano Ronaldo me Juventusin e tij, nëse kalojnë Lion, mund të luajnë kundër Real Madridit, nëse këta të fundit eliminojnë Mançester Sitin. Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve do të jetë

Shkëndija cakton 5 miqësore

Shkëndija vazhdon fazën përgatitore dhe skuadra sot zhvillon ditën e pestë të punës në qendrën turistike në Mavrovë. Aty skuadra do të qëndrojë deri të dielën, ndërsa me tu kthyer në Tetovë "kuqezinjtë" do të zhvillojnë ndeshjen e parë kontrolluese për këtë fazë. Nga pesë teste të caktuara, rivali i parë të

Akademia Pandev transferon ish futbollistin e Vardarit

Akademia Pandev ka bërë edhe goditjen e parë në merkato, teksa ka arritur të angazhojë ish futbollistin e Vardarit, Nikolla Serafimov, i cili vetëm pas disa muajve të kaluar te skuadra e Jihlava nga Polonia rikthehet në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë mjaft të talentuar, i cili