Arian Ademi afër largimit nga Dinamo Zagrebi

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Arian Ademi këtë verë mund të ndërrojë ambient. Ademi aktualisht është pjesë e Dinamo Zagrebit me të cilët u shpallën edhe kampion të këtij sezoni në Kroaci, ndërkohë lajmet e fundit e lidhin shqiptarin për një largim nga skuadra kroate. Klubi që pretendon ta transferon Arian Ademin është Farencvaroshi dhe presidenti i këtyre të fundit ka paralajmëruar një super-përforcim, përderisa mediat kroate kanë zbuluar se mesfushori shqiptarë është në bisedime me klubin hungarez.

Kujtojmë që për Arian Ademin interesim kanë shfaqur edhe disa klube nga Rusia, Franca dhe Italia.

Leave a Reply