Ish trajneri i Romës bëhet trajner i Zhegrovës te Lille

Ish-trajneri i Romës, Paulo Fonseka edhe zyrtarisht sezonin e ri do të drejtojë skuadrën e Lillë në Francë, pjesë e së cilës skuadër është edhe futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova. Kampionët e sezonit të kaluar nuk arritën dot që të shkëlqenin edhe edicionin e kaluar dhe u detyruan të

ZYRTARE, Real Madridi bënë për vete francezin Çuameni

Aurelien Çuameni ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me Real Madridin. 22-vjeçari që sezonin e kaluar shkëlqeu me fanellën e Monakos, tërhoqi vëmendjen e shumë skuadrave europpiane, megjithatë “mbretërit” dolën të jenë më të zotë dhe të bëjnë për vete këtë super talent. Mesfushori francez ishte pranë kalimit te Liverpulli, por kur skuadra mbretërore

Milani arrinë marrëveshje me Renato Sançez

Skuadra kampione e Italisë, Milani, raportohet se ka arritur marrëveshje me yllin e Lillës, Renato Sançez. Klubi italian prej kohësh po kërkonte portugezin, ndërsa mediat italiane njoftojnë se palët tashmë kanë arritur akordin. “Milan ka rënë dakord për kushtet me Renato Sançez. Ai do të përfitojë rreth 3 milionë euro në vit”,

Messi mesazh Di Maria-s: Shko te Barcelona

Juventusi mund të dështojë në transferimin e argjentinasit, Angel Di Maria. Ky i fundit është një agjent i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Paris Sen Zhermen. Ish-futbollisti i Real Madridit,  Mançester junajtedit, prej kohësh është i lidhur me transferimin tek Juventusi, por sipas mediave të huaja, Lionel Messi e ka

Zbulohen datat kur startojnë top 5 kampionatet më të mira në Europë

Nuk do të ketë pushime të gjata për skuadrat e pesë kampionateve më të forta në Evropë. Me Kampionatin Botëror që do të luhet në Katar në nëntor, ligat më të forta do të nisin shumë shpejt me përgatitjet e tyre. Premierliga do të nisë më 6 gusht dhe do të

St.Etien bie nga Ligue 1, tifozët sulmojnë me fishekzjarre lojtarët dhe drejtuesit e klubit

Skuadra e St.Etien ka rënë nga elita e futbollit francez pas shumë vitesh. St.Etien pësoi në penallti 5:4 nga Okser në ndeshjen e “Play-Off”-it në shtëpi, njoftojnë mediat franceze. Disfatën dhe rikthimin në një rang më poshtë nuk e kanë pritur mirë tifozët e St.Etien që hyrën në fushën e lojës

Di Maria edhe zyrtarisht largohet nga PSZh-ja

Sulmuesi argjentinas Angel Di Maria, i ka dhënë fund aventurës së tij te Paris Sen Zhermen, teksa një gjë të tillë ka zyrtarizuar vetë ai me anë të një postimi në Instagram. Me anë të një fotoje ku shfaqen të gjithë lojtarët e kampionëve të Francës, argjentinasi shkruan: “Faleminderit”, në gjuhën

E bujshme, Lionel Messi rikthehet te Barcelona!

Lionel Mesi mund të rikthehet te Barcelona, pas një sezoni zhgënjyes të kaluar me ekipin e Paris Sen Zhermen. Këto zëra janë përforcuar së fundmi, pas prezencës së babait të argjentinasit në Barcelonë. Horge Mesi, i cili është edhe agjenti i tij ka folur dhe në lidhje me një rikthim të mundshëm

U tha se u përjashtua nga Lyoni për shkak të gazrave, reagon ashpër Guedes!

Mbrojtësi i Lyonit, Marcelo Guedes, është rikthyer në “Twitter” për t’iu përgjigjur me furi raportimeve se ai u largua nga klubi i tij, për shkak të lëshimit të gazrave në dhomat e zhveshjes. Të martën, raportet e bujshme nga “L’Equipe” në Francë pretenduan se qendërmbrojtësi ishte hequr nga ekipi i parë

Lyoni e përjashton lojtarin se lëshonte gazra në dhomën e zhveshjes!!!

Skuadra e njohur franceze e Lyon, e ka përjashtuar nga skuadra futbollistin e saj, Marcelo Antonio Guedos Filhon, për shkak të një skandali në dhomën e zhveshjes, i cili raportohet se ishte vetëm pretekst për përjashtimin e tij. Gazeta më e madhe sportive në Francë, “L’Equipe”, shkruan se arsyeja pse lojtari

Gjithsej të etiketuara