Zhegrova dhuron “shou” ndaj Espanjolit, driblon mrekullisht katër kundërshtarë (VIDEO)

Edon Zhegrova bëri një paraqitje fantastike në miqësoren kundër Espanjollit, edhe pse skuadra e tij Lille në fund humbi me shifrat 2:0. Zhegrova tregoi se është një lojtar cilësor me driblimet e tij. Ai në një nga aksionet i shpartalloi lojtarët e ekipit spanjoll, duke kaluar plotë 4 futbollistë kundërshtarë, të

ZYRTARE, Edon Zhegrova do luaj në Francë me ekipin e Lille

Edon Zhegrova edhe zyrtarisht karrierën e tij e ka vazhduar në elitën e futbollit francez, duke pranuar të veshë fanellën e Lille. Zhegrova me Lille ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2027-të, duke u bashkuar kështu dy bashkëlojtarëve të përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, që të dy bashkë

Dy klube franceze pas Zhegrovës, gati të luaj kundër Messit dhe Nejmar!

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova mund të ndryshojë ambient që në afatin kalimtar të verës. Gazeta e madhe zvicerane “Blick.ch” ka raportuar se dy skuadra të njohura franceze janë duke e vëzhguar talentin kosovar. Fjala është për skuadrat, si Lille dhe Lion, që te 22-vjeçari shohin përforcimin ideal të