Turqia mundet edhe nga Uellsi, përshëndetet me Europianin!? (VIDEO)

Dy ndeshje, dy disfata për Turqinë, që si duket do të përshëndetet me Euro 2020 vetëm pas fazës së parë në grupe, njofton “infOSport.mk”. Pas disfatës 3:0 në ndeshjen e parë ndaj Italisë, të përzgjedhurit e Shenoll Gunesh sot u mundën 2:0 nga Uellsi i Garet Bejll, i cili gjatë pjesës së dytë të takimit humbi një penalti.

Ndryshe golin e parë për Uellsin e realizoi Aron Ramzi 3 minuta para fundit të pjesës së parë.

Pjesa e dytë doli të jetë e ekuilibruar, me një Turqi që me forcë kërkonte barazimin, mirëpo nuk e arriti dot, madje në minutën e 61-të rrezikoi shumë, mirëpo ishte Garet Bejll që i mbajti në lojë deri në fundit të takimit, pasi në ato momente humbi penaltinë, mirëpo i njëjti asistoi në golin e dytë të shënuar nga Konor Roberts në minutën e 5-të shtesë të takimit.

Me këtë fitore Uellsi merr kryesimin në grupin A me 4 pikë, 1 më shumë se Italia që sonte përballet me Zvicrën në ndeshjen më interesante të ditës. (infOSport.mk)