Në pritje të mbledhjes së UEFA-s, zbulohen opsionet e mundshme për “Euro 2020”

Nesër pasdite UEFA do të zhvillojë një video-konferencë me të 55 vendeta anëtare të saj, ku përveç situatës së jashtëzakonshme të shkaktuar nga përhapja me shpejtësi e koronavirusit, pritet të vendoset edhe për fatin e Kampionatit Europian. Duke qenë se janë pezulluar thuajse të gjitha ligat europiane të futbollit, do të

Njihuni me 10 kombëtaret që kanë siguruar biletën për në “Euro 2020”

Plotë 10 kombëtare kanë siguruar tashmë një biletë për në “Euro 2020”, njofton “infOSport.mk”. Pas Spanjës, Belgjikës, Rusisë, Italisë, Polonisë dhe Ukrainës, mbrëmë vonë vendin e tyre për në europianin e ardhshëm e siguruan edhe dy kombëtaret e grupit “A” ku ndodhej edhe Kosova, Anglia dhe Çekia, si dhe dy

Lum golash dhe super përballje në ndeshjet e sotme eliminatore

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së dytë në kuadër të ndeshjeve eliminatore për Europianin e vitit 2020, njofton “infOSport.mk”. Në gjithsej 8 përballje janë shënuar plotë 32 gola, apo nga 4 gola për ndeshje. Super përballje u zhvilluan në Zvicër dhe Norvegji, aty ku skuadrat nikoqire, edhe pse ksihin avantazh të