TOP10 golashënuesit më të mirë në Ligën e Parë, ja kush i prinë listës

Edhe pse më nuk është pjesë e Akademia Pandev dhe nuk do të shënojë gola gjatë stinorit pranveror, Martin Mirçevski, edhe pas 21 javëve të kaluara, vazhdon të mbajë pozitën e parë në listën e golashënuesve, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti shtatëshkurtë i cili gjatë merkatoës së janarit u transferua te skuadra serbe

LPFMV, vetëm 4 ekipe me gol-averazh pozitiv

Kanë kaluar plotë 21-javë kampionat në futbollin elitar, teksa vetëm 4 skuadra mund të lëvdrohen  se kanë gol-averazhi pozitiv, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për tre skuarat e para në renditje, FC Shkupi (35+), Shkëndija (19+), Akademia Pandev (14+) dhe Renova (9+), derisa Bregallnica është skuadra e vetme që ka gol dallimin

Alban Taipi rikthehet me gol te Renova (VIDEO)

18-vjeçari Alban Taipi tashmë disa vite është pjesë e skuadrës së parë të Renovës, megjithatë disa lëndime të natyrës më të rëndë e lanë për një kohë të gjatë jashtë fushave të futbollit këtë super talent, shkruan “infOSport.mk”. Për herë të fundit në një ndeshje zyrtare, Taipi ishte paraqitur me 16

Renova vetëm një pikë ndaj fenerxhiut Pelisterit

Renova ka dështuar të marrë fitore përballë Pelisterit, në ndeshjen e fundit të javës së 21-të në elitën e futbollit vendor, duke barazuar me shifrat 1:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë duheshe të zhvillohet që dje, njëjtë sikurse edhe 4 ndeshjet tjera të kësaj jave, mirëpo bora që kishte mbuluar Manastirin

Trajneri i Struga Trim Lum flet pas fitores ndaj Borecit në Veles

Struga Trim Lum ka regjistruar edhe fitoren e dytë rradhazi në dy transfertat e fundit kundër Borecit në Veles dhe gjithsej fitoren e tretë në 7 ndeshje kampionale ndaj kësaj skuadre, njofton “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse edhe në ndeshjen e prillit të vitit të kaluar, edhe sot, Struga Trim Lum regjistroi fitore

Sedlloski i shqetësuar se si skuadra e tij pësoi golat përballë Tikveshit!

FC Shkupi regjistroi fitoren e rradhës në kampionat. Viktimë e “pëllumbave” nga Çairi ishte skuadra e Tikveshit, që në fund u mund me rezultatin 3:2. Edhe pse rezultati duket shumë i ngushtë, FC Shkupi në asnjë moment nuk e vuri në vështirësi fitoren, që ishte e 16-ta këtë edicion në

A gaboi Shkëndija me shitjen e Rubin Hebajt, shkodrani shënon sërish për Teutën! (VIDEO)

Shkëndija sot përballë Akademia Pandevit vuajti golin për gjatë 90-të minutave, duke bërë një hap mbrapa në garën për titullin e kampionit. Trajneri Akrapoviç takimin e nisi me dyshen sulmuese Guri-Markoski, që ndihmoheshin edhe nga Nafiu, ndërsa në fillimin e pjesës së dytë në lojë inkuadroi edhe Hasanin dhe Doriev,