LPFM, Voska Sport dhe Gostivari dalin fitues, FC Shkupi kthehet me barazim nga Kavadari

FC Shkupi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1:1 në transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, skuadër kjo që e para kishte avansuar përballë skuadrës shkupjane me golin e realizuar në minutën e 23-të nga sulmuesi shqiptarë, Ediz Spahiu, njofton “infOSport.mk”. Kundërpërgjigjja e skuadrës së trajnerit boshnjak Zhizhoviç erdhi vetëm

Voska Sport debutues në Ligën e Parë! Njihuni me gjitha skuadrat pjesëmarrëse për edicionin 2023/24

Me ndeshjen e balotazhit ndërmjet Skopjes dhe Vardarit, që u zhvillua dje, edhe zyrtarisht mësuam emrin e skuadrës së fundit pjesëmarrëse për edicionin 2023/24 në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Pas dy vitesh në mesin e më të mirëve u rikthye skuadra e Vardarir, që dje në Kavadar në ndeshjen e

Historike, Voska Sport e Nefi Useinit siguron një vend për në Ligën e Parë

Voska Sport edhe zyrtarisht edicionin e ri futbollistik do të garojë në Ligën e Parë futbollistike të Maqedonisë. Skuadra shqiptare në këtë mënyrë bëri që Ohri pas shumë viteve të ketë përfaqësueses në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër barazimit 2:2 në derbin lokal ndaj

Fitore bindëse për Makedonija GJ.P dhe Sileksin, Shkëndija nga Shtipi kthehet me barazim

E diela në futbollin elitar na dhuroi 3 përballje mjaft interesante, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija e Tetovës edhe pse shihej si favorite përballë Bregallnicës, në fund nga udhëtimi në Shtip u rikthye me vetëm një pikë, pasi barazoi pa gola. Është kjo ndeshja e dytë që “kuqezinjtë” nuk arrijnë të shënojnë

Ndeshjet e Ligës së Parë dhe të Dytë nisin me nga një minutë heshtje për nder të viktimave në Turqi

Këtë fundjavë në vendin tonë edhe zyrtarisht nisin ndeshjet e stinorit pranveror  në të dyja ligat futbollistike njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum që u shpall kampione e vjeshtës në Ligën e Parë, pjesën pranverore do ta nis me transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, ndërkohë kampioni vjeshtorë i Ligës së Dytë, Gostivari,

Nesër shorti për sezonin 2022/2023 në Ligën e Parë, Renova mgjithatë do garojë

Nesër në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për ndeshjet e sezonit 2022/2023 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Pavarësisht zërave për një largim të mundshëm të Renovës nga elita e futbollit vendor, skuadra nga Xhepçishti do të garojë edhe në sezonin e