Nesër shorti për sezonin 2022/2023 në Ligën e Parë, Renova mgjithatë do garojë

Nesër në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për ndeshjet e sezonit 2022/2023 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Pavarësisht zërave për një largim të mundshëm të Renovës nga elita e futbollit vendor, skuadra nga Xhepçishti do të garojë edhe në sezonin e

LPFMV, vetëm 4 ekipe me gol-averazh pozitiv

Kanë kaluar plotë 21-javë kampionat në futbollin elitar, teksa vetëm 4 skuadra mund të lëvdrohen  se kanë gol-averazhi pozitiv, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për tre skuarat e para në renditje, FC Shkupi (35+), Shkëndija (19+), Akademia Pandev (14+) dhe Renova (9+), derisa Bregallnica është skuadra e vetme që ka gol dallimin

Renditja tabelare e stinorit vjeshtorë në futsal, 3 ekipe shqiptare në TOP4

Me ndeshjen ndërmjet KMF Proekt Josifovo dhe Kratovës, edhe zyrtarisht është mbyllur stinori vjeshtorë në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra vendase në këtë ndeshje shënoi fitore 15:3, duke e mbyllur si kampion pjesën e parë të kampionatit, bashkë edhe me kampionët në fuqi të Futsal Shkupit. Të dyja skuadrat