Hykaj në garë për dy çmime në Amerikë

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Jahmir Hykaj, i cili po luan me skuadrën amerikane San Hose, është përzgjedhur në listën e lojtarëve kandidat për “Golin e Vitit 2017” por edhe në listën e çmimit “MLS Fair Play Avard”. Përsa i përket çmimit Fair Play, ai është në garë me Damarcus Beasley të

Poçetino: Kristiano është i shkëlqyeshëm, mirëpo Kejn nuk do e ndërroja me asgjë

Trajneri i Totenhamit, Maursio Poçetino shpreson se sulmuesi i tij Hari Kejn do të luaj në takimin e nesërm ndaj Realit të Madridit në kuadër të grupit “H” të Ligës së Kampionëve Evropian. “Jemi optimistë se ai do të luaj në ndeshjen e nesërme, mirëpo nuk mund të them asgjë 100%

Junajtedi i pagabueshëm, rrëshqet Bazeli i Xhakës dhe Ajetit (VIDEO)

Mançester Junajtedi vazhdon pa gabime në ndeshjet në grupe të Ligës së Kampionëve Eevropian, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Hoze Murinjo sonte në “Olld Traford” mundën Benfikën me rezultatin 2:0, duke arritur edhe fitoren e katërt nga po aq ndeshje. Autogoli i Svilar dhe penalltia e Blind vulosën triumfin e

Higuain shpëton Juven, Barcelona vetëm barazim në Athinë (VIDEO)

Gonzalo Higuain sërish ka rezultuar deçiziv te Juventusi. Sulmuesi argjentinas i cili me dy gola të shënuar i siguroi fitoren Juves në derbin e madh italian ndaj Milanit të shtunën në “Serie A”, sonte shënoi golin e shpëtimit ndaj Selltikut në Ligën e Kampionëve Evropian ku “Zonja e Vjetër” morri

PSZH dhe Bajerni presin biletat për në raundin eliminatorë (VIDEO)

Paris Sen Zhermeni dhe Bajerni i Munihut që sonte kanë prerë biletat e tyre për në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve Evropian, njofton “infOSport.mk”. Paris Sen Zhermeni një gjë të tillë ka bërë me shumë stil, duke mundur sonte Anderlehtin me rezultatin e thellë 5:0, teksa “bavarezëve” u mjaftoi fitorja

Roma, leksion futbolli kampionëve anglez, e bënë Konten për të qarë (VIDEO)

Roma ka shkëlqyer në takimin e sontshëm të grupit “C” në Ligën e Kampionëve, duke mundur kampionët në fuqi të Anglisë, Çelzin me rezultatin 3:0, njofton “infOSport.mk”. Figurë kryesore dhe një ndër më të merituarit për këtë fitore të “ujkeshës romake” ishte Stefan El Sharavi, i cili dy herë arriti që

Frikë nga një tjetër dron mbi Beograd

Shteti serb i trembet një tjetër fluturimi të “Autochthonous” mbi stadium gjatë ndeshjes së 02 nëntorit mes Partizanit të Beogradit dhe Skënderbeut. Që me natën e famshme të 14 tetorit 2014, me fluturimin e “Autochthonous” mbi stadium, në kryeqytetin serb kjo fjalë është kthyer në tabu dhe merren masa vazhdimisht që

Hamdi Salihi nuk ndalet, shënon dhe fitoren Nojshtadit ja siguron (VIDEO)

Edhe pse në moshë 33-vjeçare, Hamdi Salihi nuk ndalet së shënuari në futbollin austriak, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi shkodran ishte më i merituari për fitoren e skuadrës së tij, Nojshtadit në transfertën ndaj Ëattens, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Dytë austriake. Nojshtadi regjistroi fitore minimale 1:0,

Stanojkoviq fton vetëm një shqiptarë te Maqedonia U19

Seleksionuesi i Maqedonisë U19, Vujadin Stanojkoviç ka bërë publike listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjet e turneut eliminatorë për kualifikim në raundin elitë të kualifikimeve të UEFA-s për Kampionatin Europian, që nga data 08 deri me 14 nëntor do të zhvillohet në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Në listën e futbollistëve të