Gashi dhe Hykaj gjejnë rrjetat në Amerikë  

Shkëlzen Gashi dhe Jahmir Hyka protagonistë në MLS pikërisht në radhët e Colorado Rapids dhe San Jose Earthquakes, dy skuadra që militojnë në kampionatin amerikan në Konferencën e Perëndimit. Sulmuesi 29-vjeçar, që kishte munguar në katër takimet e para të skuadrës nga Denveri realizoi me 11-metërsh golin e 2-0 ndaj Toronto

Hykaj: Është lumturi e madhe të jesh pjesë e Kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë është duke vijuar përgatitjet në Stamboll të Turqisë për ndeshjen me Izraelin, ndërsa në konferencën e zakonshme për shtyp ka folur Jahmir Hykaj. “Pas Europianit, që ishte maksimumi për ne, të gjithë presim të njëjtin sukses nga kombëtarja. Por, këtë herë nuk mund të përsëritnim veten, sepse grupi