Njihuni me sulmuesin shqiptarë që theu rekordin e Hamdi Salihit në futbollin austriak!

Xhakomo Vrioni është shpallur sot golashënuesi më i mirë në kampionatin austriak të futbollit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, ka luajtur me Tirol ndeshjen e fundit të këtij edicioni, atë të “play-off” për pjesëmarrjen në Ligën e Konferencës ndaj Rapid të Vjenës. Skuadra e tij u mund 2:0 dhe nuk siguroi Europën,

Hamdi Salihi nuk ndalet, shënon dhe fitoren Nojshtadit ja siguron (VIDEO)

Edhe pse në moshë 33-vjeçare, Hamdi Salihi nuk ndalet së shënuari në futbollin austriak, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi shkodran ishte më i merituari për fitoren e skuadrës së tij, Nojshtadit në transfertën ndaj Ëattens, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 16-të në Ligën e Dytë austriake. Nojshtadi regjistroi fitore minimale 1:0,