Strakohsa po i habitë të gjithë, portieri i dytë me më shumë pritje në Itali

“Mbërrin në stërvitje para magazinierëve dhe qante kur gabonte, ndërsa sot është një lider”. Kështu do të shprehej Kristian Ferante, trajneri i parë Tomas Strakoshës te të rinjtë e Lazios. Sa shumë rrugë ka bërë portiere shqiptar që nga ajo kohë, duke fituar madje edhe vendin e titullarit në formacionin e

Paleta në janar largohet nga Milani

Gabriel Paleta do të largohet nga Milani në janar të vitit të ardhshëm. Paleta ka prishur kontratën gjashtë muaj para skadencës së kontratës. Mediat italiane shkruajnë se mes lojtarit dhe klubit “kuqezi” mund të arrihet një marrëveshje konsensuale, për ndërprerjen e kontratës. Por nëse kjo nuk do të arrihet, nuk përjashtohet as

Figo edhe pse është portugez, në Botëror anon për Gjermaninë!

Ish futbollisti portugez, Luis Figo, ka besim se përfaqësuesja e Portugalisë në Botërorin e Rusisë do të bëjë mrekullinë, ndërsa në një intervistë të dhënë për revistën “Sport Bild” ka pranuar se pretendentët nuk ndryshojnë asnjëherë dhe ata janë gjermanët. “Portugalia mund të shpallet kampione bote.  Ne kemi një skuadër të

Akrapoviç prezantohet te Lokomotiv Plodviv, flet për Shkëndijën (VIDEO)

Ish strategu i Shkëndijës së Tetovës, Bruno Akrapoviç sot është prezantuar te klubi bullgar, Lokomotiv Plovdiv. Ai gjatë prezantimit te skuadra e re, ka folur edhe për skuadrën tetovare. “Kam qenë pjesë e shumë skuadrave gjatë karrierës time, mirëpo suksesin më të madh e kam arritur me Shkëndijën në plej of-in

Fjuri i “kanoset” Xhoshuas: “Do të rrëzojë që në raundin e tetë”

Tajson Fjuri, ish-kampioni i botës në boks po vazhdon sulmet virale adresuar kampionit në fuqi, Entoni Xhoshua. Boksieri britanik arriti që ta mbronte titullin e tij të shtunën e kaluar kundër Karlos Takamit, ndërsa menjëherë pas duelit të zhvilluar në Kardif, u mësua se një prej kundërshtarëve të Xhoshuas pritet

Dyshja Hasani-Ibra, më shumë gola se gjitha skuadrat e LPFM-së!

Dyshja e Shkëndijës Ferhan Hasani – Besart Ibraimi po kalojnë një formë të jashtëzakonshme në elitën e futbollit vendor. Ata së bashku kanë shënuar plotë 19 gola dhe aktualisht renditen në dy pozitat e para në listën e golashënuesve në LPFM, njofton “infOSport.mk”. Kapiteni Hasani ka të shënuar 10 gola, ndërsa

Lionel Messi i vetëm ka shënuar më shumë gola se gjithë sulmi i Realit

Ylli argjentinas, Lionel Messi me 12 gola të shënuar këtë sezon është ndër më të merituarit që Barcelona kryeson renditjen në La Liga me 28 pikë pas 10 xhirosh, duke lënë pas vetes rivalin e përbetuar, Real Madridin me tetë pikë më pak. Argjentinasi këtë fillim sezon, ka treguar një formë

Rrahje mes tifozërive para ndeshjes Roma – Çelzi!

Tifozët e Romës i kanë sulmuar ata të Çelzit  në një kafe bar në  “Via del Colosseo”, raportojnë mediat italiane. Disa tifozë britanik përderisa qëndronin në kafe ishin sulmuar nga disa tifozë italianë, dy prej të cilëve ishin identifikuar si rumunë dhe që i përkisnin grupit “Fedayn”. Policia po heton rastin

Kaka zbulon 5 ndeshjet që nuk do ti harrojë asnjëherë në jetë

Leite Kaka, një emër ky shumë i njohur dhe shumë i dashur për gjithë tifozët e futbollit pavarësisht faktit se për cilën skuadër bëjnë tifo. Rikardo Izecson dos Santos Leite, i njohur si Kaka, një yll i paharruar nga tifozët e Milanit, i cili ka fituar gjithçka me “kuqezinjtë” në pritje