4 persona të lënduar dhe një i vdekur nga përleshjet mes tifozërive të Interit dhe Napolit! (VIDEO)

Një lajm i hidhur vjen nga Italia, e që ka të bëjë me derbi ndeshjen midis Interit dhe Napolit, e zhvilluar mbrëmë në ‘Xhuzepe Meaca’. Një tifoz zikaltër, i moshës 35 vjeçare, ka humbur jetën si pasojë e plagëve të rënda të marra pasi u përplas nga një furgon me të cilin udhëtonin

Interes i ulët i tifozëve shqiptarë, skocezët mund të bëjnë ligjin në “Loro Boriçi”

Interesi i tifozëve shqiptarë për të ndjekur ekipin Kombëtar shqiptarë është ulur ndjeshëm. Mjafton të shikoni ndeshjet e fundit në shtëpi dhe krahasimi është i evitueshëm. Ditën e sotme, Shqipëria do të përballet mes Skocinë në “Loro Boriçi” në takimin e vlefshëm për Grupin 1 të Ligës C së Kombëve. Jo zyrtarisht

“TOP 10” stadiumet më të mbushura në Europë

Futbolli luhet për tifozët. Këta të fundit me të drejtë konsiderohen si “lojtari i 12-të” për një skuadër, në këtë sport. Dihet se çfarë shtyse përbën ky faktor shumë i rëndësishëm për lojtarët në fushë, sidomos në aspektin e karikimit. Në botë njihen tifozëritë më të zjarrta, janë evidentuar edhe ato