Çarls Çinedu i Rabotniçkit përforcon sulmin e Besës

Skuadra e Rabotniçkit gjatë këtij afati kalimtarë të dimrit ishte shumë aktiv, duke sjellë disa përforcime shumë cilësore, sidomos në repartin e sulmit. E gjithë kjo bëri që ‘romantikët’ të rikthejnë te Skënderbeu sulmuesin e talentuar 21-vjeçar, Gofri Çinedu Çarls te Skënderbeu, skuadër kjo që posedon kartonin e sulmuesit kamerunas,

Aliji debuton me Dinamo Bukuresht ndaj Hajduk Splitit

Më në fund duket se futbollisti kumanovarë, Naser Aliji ka gjetur skuadrën e tij dhe do të vazhdojë të luajë rregullisht në pjesën e dytë të sezonit. Futbollisti nënshkroi në nëntor me Dinamo Bukuresht por më pas u kthye në Zvicër, për të vazhduar atje riaftësimin. Klubi i premtoi që nëse

Cana, Shaqiri dhe Kastrati bashkohen për mbrëmjen e madhe

Një mbrëmje humanitare do të organizohet në Zvicër me rastin e përvjetorit të 11-të të Pavarësisë së Kosovës. Në këtë mbrëmje humanitare, ku do të ketë një turne të futsallit, do të marrin pjesë ylli kosovar Xherdan Shaqiri, ish-kapiteni kuqezi Lorik Cana, si dhe humanisti i njohur, Halil Kastrati. Kjo mbrëmje mësohet

Velkoski vazhdon kontratën me Sarajevën

Pas Benjamin Tatar dhe Amar Rahmanoviç, kontratën me skuadrën e njohur boshnjake të FK Sarajevo, e ka vazhduar edhe sulmuesi maqedonas, Krste Velkoski. Futbollisti shkupjan sipas kontratës së re, pjesë e Sarajevës do të jetë deri verën e vitit 2021. Vazhdimi i bashkëpunimit ka kënaqur të dyja palët, ndërsa menjëherë pas

E bujshme, Berat Xhimshiti zëvendëson Pepe-n te Beshiktashi!

Largimi i mbrojtësit portugez, Pepe ka krijuar shumë zbraztirë në mbrojtjen e Beshiktashit, drejtuesit e së cilës skuadër janë  vënë në kërkim të zëvendësuesit të tij. Ata madje po kërkojnë dy mbrojtës, ndërsa njëri prej tyre pritet të jetë reprezentuesi shqiptarë, Berat Xhimshiti, që aktualisht luan në ‘Serie A’ me

Shkëndija përballë skuadrës së ish trajnerit të saj Bruno Akrapoviç

Shkëndija e Tetovës prej sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ndërkohë drejtuesit bashkë edhe me stafin teknik janë duke punuar rreth ndeshjeve miqësore që skuadra e tyre do ti zhvillonte në kuadër të kësaj faze përgatitore. ‘infOSport.mk’ mëson se një ndër ndeshjet miqësore që Shkëndija do ti zhvillojë

Ish futbollisti i Shkëndijës shumë romantik, shihni çfarë propozimi për martesë i bënë të dashurës!

Ish futbollisti i Shkëndijës, Olsi Teqja ditët e para të vitit 2019-të do ti mbajë mend gjatë kohë. Aktualisht futbollisti i Kamzës vendosi që ti vë unazën të dashurës së tij, Sara Shehu, e cila në kohën kur Teqja ishte pjesë e Shkëndijës, e shoqëronte atë thuajse në çdo ndeshje. Teqja

E bujshme, Fatih Terim merr te Galatasaraji ylllin e përfaqësueses së Kosovës!

Galatasaraji stinorin vjeshtorë në Superligën turke e mbylli në pozitën e 5-të me 29 pikë, 6 më pak se kryesuesit e Bashakshehir. E gjithë kjo nuk përputhet me ambiciet e klubit, që para fillimit të sezonit kërkonte titullin e kampionit, ndërsa për të arritur një gjë të tillë, skuadra duhet përforcuar. Dhe kur janë

Robinjo braktis Sivasporin, nënshkruan me liderët aktual të Bashakshehir

Futbollisti i njohur brazilian, Robson de Sousa, ndryshe i njohur si Robinjo ka vendosur të ndryshojë mjedis, mirëpo jo edhe kampionat. Ish futbollisti i Milanit, Real Madridit dhe Mançester Sitit, ka braktisur rradhët e skuadrës së Sivaspor, duke vendosur që të nënshkruajë me liderët aktual të Bashakshehir. Robinjo në Superligën turke erdhi gjatë sezonit

Lirim Krastrati largohet nga Lokomotiva e Zagrebit, e kërkojnë në Gjermani

Futbollisti i talentuar kosovar, Lirim Kastrati në fund të këtij edicioni pritet të largohet nga skuadra kroate e Lokomotivës së Zagrebit. 19-vjeçari e ka nisur furishëm këtë sezon në kampionatin elitar kroat, ku ka bërë 17 paraqitje, duke regjistruar edhe 7 gola dhe 2 asistime. Për shërbimet e Lirim Kastratit interesohen shumë skuadra, në mesin e