Mirabeli: Gatuzo, edhe për 10 vite trajner i Milanit

Në ceremoninë për bamirësi “miqtë e Fëmijëve”, drejtori sportiv i Milanit Masimiliano Mirabeli ka folur për gazetarët italianë, duke prekur tema të ndryshme në lidhje me momentin e klubit kuqezi. “Gatuzo nuk është vetëm forcë e grintë, është një person i madh, përveçse trajner shumë i përgatitur. Uroj që të mbetet

Kur Fasone i Milanit ishte arbitër (FOTO)

Administratori i Milanit, Marko Fasone para se të niste karrierën e drejtorit sportiv te Juventusi në vitin 2003, ka qenë arbitër. 18 vite më parë ai ishte pjesë e katërshes së arbitrave të derbit Inter-Milan, i vlefshëm për Kupën e Italisë. Atëherë arbitër, sot drejtues i një prej skuadrave të Milanos,

Shkëndija ngacmon Milanin: Ne jemi “Rossonerët”më të suksesshëm (FOTO)

Shkëndija e Tetovës përmes një postimi në profilin e tyre zyrtarë në rrjetin social “fejsbuk”, kanë ngacmuar rivalin që kishin në “Plej Of” të Liga Evropës, Milanin e Italisë. “I dashur Milan, ne vazhdimisht ju përcjellim për shkak të faktit se shokët nuk duhet të harrohen dhe në ktë moemnt ne