Thomas Strakosha mund të transferohet në Angli!

E ardhmja e gardianit shqiptarë, Thomas Strakosha, mund të jetë Premierliga angleze. Strakosha falë paraqitjeve bindëse me skuadrën e Lacios këtë edicion, është kthyer edhe në një element të vlerësuar jashtë Italisë, me shumë skuadra që kanë hedhur sytë nga portieri shqiptar. Një prej tyre është edhe skuadra e njohur angleze

Dy skuadra nga Premierliga vihen pas Thomas Strakohësh

Dy skuadra nga Premierliga angleze janë vënë pas portierit të kombëtares së Shqipërisë, Thomas Strakosha. Fjala është për Totenhamin dhe Leçester Sitin, skuadra këto që po përgatiten për një betejë të ashpër për shërbimet e 24 vjeçarit të Lacios. Transferimi i Strakoshës synohet të finalizohet gjatë merkatos së verës, por nuk

Strakosha në radarin e Arsenalit!

Arsenali ka hyrë në garën për të siguruar shërbimet e portierit shqiptar të Lacios, Thomas Strakosha. Mediat italiane raportojnë se “topçinjtë” po kërkojnë me ngulm një portier të ri, ndërsa pikërisht Strakosha shihet si ideali. Mirëpo për të arritur transferimin e tij në Londër, Arsenali duhet të mposhtë konkurrencën e klubit

Momenti kur super Strakosha del fitues përballë tre futbollistëve norvegjez (VIDEO)

Shqipëria sonte në “Elbasan Arena” u mund nga Norvegjia me rezultatin minimale 0:1, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje në të cilën djemtë “kuqezinj” nuk arritën të dërgojnë asnjë goditje brenda kuadratit, ndërsa në saje të një loje të tillë, nuk kishte se si ti ikin disfatës nga kjo miqësore,

Strakosha sërish lëndohet, lë Kombëtaren kthehet në Itali

Portieri i Kombëtares shqiptare, Tomas Strakosha sërish është shfaqur probleme me këmbën në prag të sfidës kontrolluese me Turqinë. Strakosha është liruar nga stafi i Kombëtares, me Panuçin që i ka dhënë leje që të rikthehet në Itali për t’u trajnuar nga mjekët e Lacios. Portieri është duke kaluar një moment

Strakohsa po i habitë të gjithë, portieri i dytë me më shumë pritje në Itali

“Mbërrin në stërvitje para magazinierëve dhe qante kur gabonte, ndërsa sot është një lider”. Kështu do të shprehej Kristian Ferante, trajneri i parë Tomas Strakoshës te të rinjtë e Lazios. Sa shumë rrugë ka bërë portiere shqiptar që nga ajo kohë, duke fituar madje edhe vendin e titullarit në formacionin e