Lacio e Strakoshës fiton ndaj Nices, Berisha me Salzburgun mposhtin Konjasporin (VIDEO)

Natë e mirë në Liga Evropa ka startuar edhe futbollistët shqiptarë që luajnë me ekipet të ndryshme evropiane. Portieri shqiptar Tomas Strakosha me Lacion e tij kanë fituar transfertën e ëështirë në Francë ndaj Nices me rezultat 1:3. Baloteli shënoi fillimisht për skuadrën franceze, ndërsa për fitoren e Lacios menduan

E bujshme, sipas Digitalb Strakosha bëhet pjesë e Interit!

Merkato e verës po afrohet, ndërsa me të bashkë afrohen edhe thashethemet dhe spekulimet nga më të ndryshmet rreth lëvizjeve të futbollistëve. Së fundmi “Digitalb” ka ardhur me një reklamë të re, me “fanta-merkato”, ndoshta paksa edhe të shfrenuar, por mjaft interesante. Strakosha tek Interi, Murinjo te Milani, Guardiola tek Interi, Kapelo

Bashkëlojtarët e Lacios tallen me Strakoshën pas disfatave me Italinë dhe Bosnjen (VIDEO)

Thomas Strakosha ka qenë në qendër të shakave nga ana e bashkëlojtarëve të tij, pas dy disfatave që portieri i talentuar shqiptarë i pësoi me kombëtaren shqiptare me 24 dhe 28 mars. Strakosha që bëri debutimin e tij në një ndeshje zyrtare me kombëtaren “kuq e zi” pësoi 4 gola gjithsej,