Edin Xheko në janar largohet nga Roma, nuk është Juventusi, por…

E përditshmja italiane “Il Messaggero”, raporton se sulmuesin boshnjak, Edin Xheko në janar do të largohet nga Roma. Boshnjaku ishte shumë pranë transferimit te Juventusi, mirëpo  në fund transferimi nuk u realizua. Megjithatë Xheko do të largohet nga “Olimpiko” në janar, mirëpo ekipi i tij i rradhës nuk do të jetë Juventusi,

Kumbulla debutoi me Romën, që barazoi me kampionët e Juventusit (VIDEO)

Një ndeshje spektakolare kanë dhuruar në kryeqytetin italian Roma vendase dhe  Juventusi, skuadra këto që në fund u ndanë me barazimin 2:2, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje te Roma debutimin e tij e bëri mbrojtësi i talentuar shqiptarë, Marash Kumbulla, i cili luajti një takim shumë të mirë përballë kampionëve të

“Covid 19” prek edhe Romën!

Skuadra e Romës ka mbyllur dyert, për shkak se dy futbollistë të të rinjve kanë dalë pozitivë në testin e “COVID-19”. Një gjë të tillë kanë konfirmuar vetë nga klubi i njohur italian, të cilët përmes një komunikatë kanë njoftuar se futbollistët e infektuar janë në gjendje të mirë shëndetësore

Turku Xhengiz Under te Napoli, Elseid Hysaj te Roma!

Futbollisti turk, Xhengiz Under, sezonin e ri futbollistik me shumë gjasa do të veshë fanellën e Napolit. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, Napoli ka arritur marrëveshje personale me futbollistin turk. Napoli dhe Xhengiz kanë rënë dakord për një pagë vjetore prej 3,5 milionë eurove dhe një kontratë afatgjate për 5

Sheikët dështojnë për ta blerë Njukasëll Junajted, i’a mësyjnë klubit italian!

Bisedimet mes sheikut nga Arabia Saudite, Muhamed bin Salman dhe Njukasëll Junajted kanë ngecur, teksa marrëveshja nuk është në rrugën e duhur. “The Sun” raporton se së fundmi ka pasur disa probleme për kalimin e klubit anglez në pronësinë e sheikut. Madje thuhet se marrëveshja po shkon drejt dështimit dhe Bin