Granit Xhaka edhe zyrtarisht është i Romës!

Granit Xhaka është zyrtarisht lojtari më i ri i Romës, raporton "Calciomercato.it", përcjellë "infOSport.mk". Kishte në fakt gati 2 muaj që flitej për transferimin e futbollistit shqiptarë te skuadra e njohur italiane, derisa vetëm sot u bë zyrtare. Roma e ka blerë mesfushorin për shifrën e 20 milion eurove, të holla këto

Ja paga e Murinjos te Roma!

Një nga trajnerët më të rëndësishëm dhe fitues në historinë e futbollit, siç është Hoze Murinjo, edhe zyrtarisht është emëruar trajner i ri i Romës. Kështu nga sezoni i ardhshëm 2021/2022 ai do të drejtojë ekipin nga kryeqendra italiane, që vendosi ta mbyllë bashkëpunimin me Fonsekan. I shkarkuar pak më shumë se