Shkëndija mëson kundërshtarët në miqësoret e Turqisë

Shkëndija e Tetovës ka mbyllur javën e parë të përgatitjeve dimërore dhe stafi teknik gradualisht zmadhon intensitetin dhe ngarkesën në seancat stërvitore. Në bazë të planprogramit të ekipit të parë për këtë periudhë të përgatitjeve janë planifikuar të zhvillohen dy ndeshje kontrolluese. Kështu të mërkurën (16 janar) në qendrën sportive në Tetovë

Shkëndija përballë skuadrës së ish trajnerit të saj Bruno Akrapoviç

Shkëndija e Tetovës prej sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ndërkohë drejtuesit bashkë edhe me stafin teknik janë duke punuar rreth ndeshjeve miqësore që skuadra e tyre do ti zhvillonte në kuadër të kësaj faze përgatitore. ‘infOSport.mk’ mëson se një ndër ndeshjet miqësore që Shkëndija do ti zhvillojë

Ish futbollisti i Shkëndijës shumë romantik, shihni çfarë propozimi për martesë i bënë të dashurës!

Ish futbollisti i Shkëndijës, Olsi Teqja ditët e para të vitit 2019-të do ti mbajë mend gjatë kohë. Aktualisht futbollisti i Kamzës vendosi që ti vë unazën të dashurës së tij, Sara Shehu, e cila në kohën kur Teqja ishte pjesë e Shkëndijës, e shoqëronte atë thuajse në çdo ndeshje. Teqja

Agim Ibraimi zgjedh mes Shkëndijës dhe milionave arabe!

Futbollisti tetovarë nuk ka vazhduar kontratën e tij me Domzhalen, ndërsa lajmin e ka konfirmuar edhe drejtori sportiv i kësaj skuadre, Matej Orazhem... Agim Ibraimi edhe zyrtarisht është një futbollistë i lirë. Futbollisti tetovarë nuk ka vazhduar kontratën e tij me Domzhalen, ndërsa lajmin e ka konfirmuar edhe drejtori sportiv i kësaj

Ja sa para përfituan Shkëndija dhe FC Shkupi në garat europiane

Shkëndija e Tetovës dhe FC Shkupi ishin dy skuadrat shqiptare që përfaqësuan Maqedoninë në garat europiane të këtij viti, njofton ‘infOSport.mk’. Shkëndija përfaqësoi vendin tonë në garat e Ligës së Kampionëve, teksa FC Shkupi bashkë edhe me Vardarin dhe Rabotniçkin, luajtën në eliminatoret e Liga Europës. Që të tre skuadrat shkupjane jo që patën