Shkëndija turpëron Vardarin, FC Shkupi vazhdon ndjekjen e “kuqezinjëve”, disfata për Renovën dhe Struga T&L

Shkëndija ka turpëruar Vardarin në ndeshjen e sotme të javës së 24-të, duke mundur ekipin më të trofeshëm në vend midis Shkupit me shifrat 6:1, njofton “infOSport.mk”. Më në fund për Shkëndijën shënoi Besart Ibraimi, edhe atë dy gola, ndërsa i njëjti ishte më i merituar edhe për 3 gola të

Shkëndija përmbys Vardarin, FC Shkupi dhe Sileksi në pushim shkojnë me barazim

Shkëndija ka përmbysur rezultatin në ndeshjen përballë Vardarit që në 45 minutëshin e parë, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër se për momentin janë skuadër dukshëm më e mirë se ajo shkupjane, njofton “infOSport.mk”. Vardari avansoi me golin e Martin Mirçevskit pas 11 minutave lojë. Shtatëshkurti i vendasve shfrytëzoi një gabim të

Shkëndija më vështirë se sa pritej mundi Pelisterin, Nafiu heroi i “kuqezinjëve” (VIDEO)

Shkëndija ka shënuar fitore minimale 1:0 përballë Pelisterit në Tetovë, edhe atë duke iu falënderuar një goli të shënuar nga rezervisti Valmir Nafiu vetëm në minutën e 87-të, njofton “infOSport.mk”. Pelisteri pas serisë pozitive prej 5 ndeshjeve pa humbje, në këtë ndeshje u fut shumë i motivuar, ndërsa më së

Shkëndijës i mjafton një gol, FC Shkupi i sigurtë ndaj Vardarit, derbi shqiptarë në Strugë pa fitues

Shkëndija ka shënuar fitore minimale 1:0 përballë Pelisterit në ndeshjen e vlefshme të javës së 23-të në LPFMV, duke ruajtur kështu distancën ndaj skuadrës së dytë në tabelën e klasifikimit, FC Shkupin, njofton “infOSport.mk”. Golin e fitores “kuqezinjtë” e Ernest Gjokës e gjetën vetëm në minutën e 87-të me anë të