Mançester Siti i pamëshirshëm rrëzoi nga fronti Realin e madh! (VIDEO)

Mançester Siti i ka mbajtur leksion futbolli sonte Realit të Madridit në ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas regjistroi fitore 4:0 dhe me rezultatin e përgjithshëm 5:1 me plotë meritë u kualifikua në finalen e madhe të Stambollit, ku do të përballet me Interin e

Real Madridi dhe Mançester Siti përmbushën pritshmëritë, por në Angli vendoset finalisti (VIDEO)

Real Madridi dhe Mançester Siti barazuan 1:1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në stadiumin “Santiago Bernabeu”, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e Spanjës dhe Anglisë zhvilluan nga një pjesë shumë të bukur, duke i kurorëzuar momentet më të mira edhe me nga një gol të bukur

Planifikonte masakrën në “El Clasico”, terroristi dënohet me 3 vjet burg

Në prill të vitit 2020, “El Clasico” mes Barcelonës dhe Real Madridit duhej të zhvillohej në “Kamp Nou”, por u anulua shkaku i COVID-19. Ndonëse tifozët ishin të zhgënjyer, rezultoi se ky vendim i ka shpëtuar jetën shumë tifozëve, por edhe futbollistëve. Policia spanjolle kishte arrestuar një shtetas maroken me dyshimin se

Mediat në Spanjë: Vjen tradhëtia e madhe, Asensio i Realit transferohet te Barcelona

Gati për të ndodhur edhe një tradhëti tjetër kur janë në pyetje transferimet e futbollistëve mes dy rivalëve të mëdhenj spanjoll, Real Madrid – Barcelona. Sipas asaj që raporton “RAC1”, Barcelona ka arritur një parakontratë me futbollistin e Realit të Madridit, Marko Asensio, i cili do të lirohet nga kontrata

Dikur Reali pagoi 60 mln euro, ndërsa sot transferohet si agjent i lirë te Fiorentina!

Luka Joviç edhe zyrtarisht është një futbollist i ri i Fiorentinës. Sulmuesi serb largohet si dështim nga Reali i Madridit, për të nisur një përvojë të re në Serie A. Formula që dy skuadrat kanë përdorur në  këtë operacion është si më poshtë: klubi vjollcë merr kartonin e sulmuesit, por në