Shpërthen Zidane pas barazimit ndaj Osasunës: “Kjo nuk kishte të bëjë me ndeshje futbolli”

Zinedine Zidane ka shpërthyer pas barazimit të Realit të Madridit mbrëmë kundër Osasunës në transfertë. Skuadra e Zidane ishte larg nga më e mira në Pamplona dhe ndryshimet e trajnerit nuk funksionuan gjithashtu, me trajnerin që tha se ndeshja duhej shtyer, kjo edhe për shkakkushteve klimatike që aktorët kishin në disponim. “Nuk

Marselo gati të largohet nga Reali, “mbretërit” tashmë kanë gjetur pasuesin e tij!

Marselo është njëri nga futbollistët e Realit që pritet të largohet nga “Santiago Bernabeu” brenda këtij muaji ose në fund të sezonit. Aventura e brazilianit me Realin e Madridit po shkon drejt fundit dhe te Reali kanë piketuar pasuesin e tij. Siç raporton e përditshmja spanjolle “AS”, Reali ka piketuar mbrojtësin e

Reali bën gati ofertën për futbollistin e Mançester Sitit!

E përditshmja angleze Mirror, raporton se Real Madridi ka nisur bisedimet me Mançester Sitin për transferimin e Fill Foden. Edhe pse bëhet fjalë për një super futbollistë, Foden nuk ka luajtur shumë këtë sezon, ai ishte titullar vetëm në pesë ndeshje. “Mbretërit” janë të gatshëm që t’ia ofrojnë pozitën e titullarit si