Napoli përmes penaltive mundi Juventusin e dobët në finale (VIDEO)

Napoli është fituesi i Kupës së Italisë. Sonte në “Olimpiko” të besuarit e trajnerit Xhenaro Gatuzo mundën Juventusin në finalen e madhe, edhe atë vetëm pas penaltive. “Napolitanët” ishin kundërshtari më i mirë në terren gjatë gjithë ndeshjes, mirëpo vetëm falë intervenimeve të Xhanluixhi Bufon, Juventusi nuk pranoi gol gjatë 90-të

Juve kërkon ti rrëmbejë talentin e madh Barcelonës!

Barcelona si duket është shumë e vendosur për të nënshkruar me boshnjakun 30-vjeçar të Juventusit, Miralem Pianiç. “Zonja e Vjetër” dëshiron të përfitojë sa më shumë nga “katalunasit” duke i kërkuar lojtarë në këmbim të mesfushorit boshnjak. Pas Arthur, Semedos dhe milionave, Juventus së fundmi i ka sugjeruar dhë një alternativë të

Juventus urdhëroi Ronaldon të rikthehet në karantin, portugezi refuzon!

Futbollisti titullarë i Juventus, Daniele Rugani mbrëmë vonë rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit, që tashmë është përhapur thuajse në gjithë Italinë. Mbrojtësi “bardhezi” nuk ishte ndjerë mirë dhe kishte pasur disa nga simptomet, ndërsa nga tabori i skuadrës kampione të Italisë kishin lëshuan një deklaratë për shtyp, përmes të cilit

Tradita vazhdon, Juventus piketon përforcimin e parë me parametra zero për merkaton e verës

Juventus njihet si një klub me politikë të shkëlqyeshme sa i përket merkatos. “Biankonerët” njihen si një klub që ka transferuar mjaftë yje me parametra zero. Më parë Bepe Marota, e tani Fabio Paratiçi. Ky i fundit, ashtu siç raporton “Calciomercato”,  ka piketuar brazilianin e Çelzit, Uillian si përforcimin e parë