E bujshme, Allegri zëvendëson Solskjaerin te Junajtedi!

Ish-trajneri i Juventusit, Maksimiliano Allegri është shfaqur si pretendenti kryesor për të zëvendësuar Ole Gunnar Solskjaer te skuadra eMançester Junajtedit. Një gjë të tillë raporton e përditshmja italiane, “Tuttosport”, sipas së cilës “Djajtë e Kuq” do të lëvizin për 52-vjeçarin në rast se ata ndajnë rrugët me Solskjaer. Norvegjezi është një legjendë

Ajaks – Juve, si do ndalet Ronaldo? Ja çfarë thotë trajneri i holandezëve

Ajaksi sonte do ta zhvillojë ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Jueventusit. Ndeshja e parë në Holandë ishte mbyllur me barazimin 1:1, teksa sonte në Torino këto dy skuadra do të diskutojnë emrin e gjysmëfinalisit. Trajneri i skuadrës holandeze, Erik ten Hag, ka thënë se ata nuk kanë

Lajm i keq për Juven, Ronaldo mund të pezullohet për gjestin në ndeshjen ndaj Atl.Madridit

Ylli portugez Kristiano Ronaldo të martën në mbrëmje në ndeshjen ndaj Atletiko Madridit, shkëlqeu duke realizuar “hat-trik” dhe duke eliminuar skuadrën spanjolle i vetëm nga garat e Ligës së Kampionëve Europian. Juve shënoi fitore 3:0, ndërsa pas shënimit të goliit të tretë ylli portugez bëri një festë të çmendur, duke kopjuar