Ronaldo kundër Realit! A mund të ndodh kjo që në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve?

Juventusi me fitoren 2:1 në transfertë ndaj Lokomotivës së Moskës ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Kampionët e “Serie A”, në xhiron e radhës të grupit “D” presin Atletiko Madridin në Torino, dhe me një barazim të mundshëm, do të sigurojnë vendin e parë në grup. Në fazën

E bujshme, Allegri zëvendëson Solskjaerin te Junajtedi!

Ish-trajneri i Juventusit, Maksimiliano Allegri është shfaqur si pretendenti kryesor për të zëvendësuar Ole Gunnar Solskjaer te skuadra eMançester Junajtedit. Një gjë të tillë raporton e përditshmja italiane, “Tuttosport”, sipas së cilës “Djajtë e Kuq” do të lëvizin për 52-vjeçarin në rast se ata ndajnë rrugët me Solskjaer. Norvegjezi është një legjendë