Totenhami fiton “Audi Cup”, lum golash në ndeshjen Real M.-Fenerbahçe (VIDEO)

Totenhami ka fituar edicionin e sivjetshëm të “Audi Cup”, që për çdo vit organizohet në “Alianc Arena”, me organizatorë skuadrën e Bajern Munihut, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht skuadra “bavareze” luajti në finalen e madhe të këtij edicioni, aty ku mposht nga Totenhami, edhe atë në ruletin e penaltive, pasi ndeshja në kohën

Dy ndeshje pa asnjë gol të shënuar, gjithçka vendoset në ndeshjet e kthimit (VIDEO)

Pa asnjë gol të shënuar kanë përfunduar dy ndeshjet e para të 1/8 së finales gjatë mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Në “Enfilld Roud”, Liverpulli dhe Bajerni i Munihut nuk arritën që të shënojnë, teksa Lioni mjaft mirë kishte analizuar lojën e Barcelonës. Liverpulli më shumë e kërkonte

Pas një betejë të vërtetë në Amsterdam, Bajerni ruajti pozitën e parë në grupin ‘E’ (VIDEO)

Bajern Munihu ka ruajtur pozitën e parë në grupin ‘E’ të Ligës së Kampionëve, pas barazimit 3:3 në Amsterdam ndaj Ajaksit, dy skuadra këto që do të luajnë në ndeshjet e 1/8 së finales. Skuadrës së njohur holandeze sonte i kryente punë vetëm fitorja, për të rrëmbyer pozitën e parë

Çfarë po ndodh me Junajtedin dhe Bajern Munihun (VIDEO)

Nga ora 18:30 kanë nisur edhe dy ndeshje të rradhës në kuadër të kampionateve më të forta europiane. Në “oldd Traford” Mançester Junajtedi po luan me Njukasëll Junajtedin, teksa në “Alianc Arena”, Bajerni i Munihut po përballet me Borusia Menhengladbahun, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse pritej një reagim nga ana e dy

Boateng, një zgjidhje ideale për mbrojtjen e Juves

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi do të tentojë të transferojë mbrojtësin e Bajernit të Munihut, Zherom Boateng, njofton e përditshmja gjermane “Bild”, përcjellë “infOSport.mk”. Marrëveshja aktuale e reprezentuesit gjerman me “bavarezët” skadon verën e vitit 2021-të, mirëpo vetë Boateng në një intervistë kishte pranuar se po mendon për sfida të reja

Niko Kovaç me Frankfurtin e tij i morri Kupën skuadrës së tij të ardhshme, Bajernit (VIDEO)

Ajntrahti i Frankfurtit ka bërë surprizën më të madhe të këtij edicioni në 5 ligat e mëdha europiane, duke arritur që të triumfojë në Kupën e Gjermanisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra që udhëhiqej për herë të fundit nga strategu kroat, Niko Kovaç shënoi fitore 3:1, duke i mohuar skuadrës “bavareze” edhe titullin